Панорама

10 жовтня у Києві президент України Володимир Зеленський  14 годин спілкувався з журналістами. Пресмарафон  побив світовий рекорд за тривалістю. До місця його проведення  завітав представник Національного реєстру рекордів, аби вручити нагороду. 

Місце зустрічі – київський фудкорт, де президент групами приймав представників ЗМІ за столом, повідомляє “Українська правда”. Видання опублікувало тези зі спілкування. Нижче деякі з них. 

Про переговори з Росією

Ви хочете, щоб це була гра в покер і вони знають мої карти? Ми сидимо за одним столом, у мене повинна бути якась стратегія? Чи ви хочете, щоб всі знали, де у нас війська, коли ми йдемо, де ми відводимо? Мені потрібні переваги, а повністю розказати всі наші плани – це програш”.

Я не готовий опубліковувати свої розмови з Путіним. Я навіть не опублікував свої розмови з паном Трампом. Я – верховний головнокомандувач, а не телеведучий будь-якого каналу.

У нас відбувся обмін. Всі дзвінки Путіну здійснював я. З мене корона не впаде, бо я дійсно хочу закінчити війну. Тому я вважаю, що з нашої сторони це були перші кроки назустріч.

Про протести на Майдані

З приводу Майдану – я нічого цього не боюся. В будь-який момент, в будь-яку секунду, якщо дійсно суспільство не захоче, щоб моя команда продовжувала і щоб не був президентом… Дивіться, кровопролиття не буде.

Я згоден, що комунікація (з ветеранами – УП) слабка. Я знаю, що “підігрівають” багатьох людей, які справедливо не розуміли і про Штайнмайєра, і про таке інше. Не розуміли, не знали – але їх “підігрівають”, і ми знаємо, хто “підігріває”, підбурює людей і своїми ЗМІ, і своїми діями. 

Про Порошенка

Помилка Порошенка в одному – йому здається, що він може бути лідером іншого Майдану. І він готовий. Ви ж бачили заяву і самого Штайнмайєра, і німецької сторони, і французької, і багатьох європейських ЗМІ – вони в шоці, тому що його риторика міняється, як і змінився статус.

Про завершення війни та формулу “Штайнмайєра”

Я думаю, що є шанс, що і російська сторона втомлена від цього процесу. Я думаю, що всі розуміють, що Україна ніколи не здасть свою територію і ніколи не здасть свою незалежність. Якщо спочатку в когось там були такі думки, то зараз всі це впевнено розуміють.

Я не хочу нікого ображати, але так, як ми хочемо закінчити війну, я думаю, що у бувшій владі такого бажання, як у нас, такого потужного тиснення на це, я думаю, що все ж таки не було. 

Зараз обговорювати закон про особливий статус немає сенсу. Немає поки що цього закону. Є “червоні лінії”, про які ми можемо говорити. Вони ніяк не відрізняються від “червоних ліній” в цілому “нормандського формату” і “нормандського процесу”.

Дату Нормандського формату, я думаю, ми отримаємо наступного тижня. Я думаю, що дата буде у цьому році, у листопаді.

Про розведення військ

Силою і дурак може. Це ж неправильний підхід. Із ветеранами треба розмовляти, пояснювати свою позицію – свою позицію як президента, громадянську позицію, позицію як людини.

Про продаж землі

Певний час ми маємо продавати землю лише українцям. Лише.

Ситуація із земельним законом складна… Зараз я кажу, що ні у якому разі не можна нести цей закон до Верховної Ради.

Ми повинні зробити закон, де українець може вільно розпоряджатися своєю землею. Українець, громадянин України. Він має бути власником. Він повинен мати пільги.

Top