Панорама

Зустріч «Десни» з «Шахтарем» закінчилася поразкою господарів поля. З рахунком 0:2 гірники отримали першу перемогу у новому сезоні, а сіверяни виконуватимуть роботу над помилками.

Зустріч була запланована на 25 липня, 19:00, і подивитися на дебют команди зібралося більше 5000 вболівальників. Серед яких, і президент УПЛ Томас Ґрімм, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голова облдержадміністрації Валерій Куліч, міський голова Владислав Атрошенко,  співачка Ірина Білик і Павло Зібров. Останній, до речі, виконав  гімн перед стартовим свистком.

У стартовому складі «Десни» на поле вийшли  Литовка, обидва  Фаворових,  Братков, Гітченко, Люлька, Мостовий, Огіря, Коберідзе, Волков і Філіппов.

Гру команди розпочали рівно, напевно, придивляючись один до одного. І сіверянам першим вдалося пробити ворота противника, але гол відмінили через офсайд.

Цей момент викликав багато суперечок, адже футбольна спільнота засумнівалась в справедливості суддівського рішення.

Наприклад, з цього приводу видання  UA.Футбол звернулось до  експерта, екс-арбітр ФІФА Мирослава Ступара.

– За рахунку 0:0 “Десна” отримала право на кутовий. Кутовий не подавали, а розіграли, пішла передача на дальню стійку, де перебував Сергій Люлька. Далі відбулися передача на Фаворова і гол капітана господарів. Але взяття воріт не зафіксували, бо на думку асистента Корнійка гравець “Десни”, що асистував на гол, знаходився в офсайді. Чому я кажу “на думку асистента”, бо фактично Корнійко проґавив епізод і навмання зафіксував положення “поза грою”. Так бригада арбітрів відібрала гол від “Десни”, який міг би змінити розподіл сил. Принаймні, ми не знаємо, як розвивалися б події при відставанні “гірників”, – сказав Мирослав Іванович.

Рахунок у грі відкрили гірники у другій половині першого тайму. Свій дебютний гол за «Шахтар» забив Мораєс, отримавши передачу від  Данченка.

Подвоїли і зробили більш комфортним для себе його гості вже у другій 45-ти хвилинці.