Панорама

 У Чернігові розквітли каштани та бузок. Про це повідомляє UA:Чернігів. Як повідомив журналістав видання кандидат біологічних наук Юрій Карпенко, через теплу погоду рослини сприймають осінь за весну. 

«Бузок реагує на контраст температур, вологості і світла. Фактично, хронологічні годинники природи трошки ці рослини збивають з пантелику – високі денні температури, низькі  нічні температури, достатня кількість яскравого сонця  приводить до того, що бруньки, які повинні розквітувати –  вони розкриваються не навесні, а зараз. Це відповідь рослин на стрес»

Для каштанів це не єдина причина цвітіння каштанів, каже Юрій Карпенко. Головна – те, що більшість каштанів останні 10 років уражені шкідником  .  

«Каштани в більшості регіонів України вражені каштановою міллю, – балканським шкідником, який прийшов з батьківщини цих каштанів, і виникає проблема номер один –  це збереження каштанів, дерев, як частини міського середовища Для рослини і для дерева це погано, тому що цей каштан і це дерево вже не зможе заквітувати на наступний рік»

Top