Панорама

Станом на 22 січня  згідно звіту Європейського центру по контролю та профілактиці захворювань в м. Ухань (провінція Хубей, Китай) та інших провінціях Китаю, а також Таїланді, Японії, Південній Кореї та США було зареєстровано 448 лабораторно-підтверджених випадків коронаровірусної інфекції, в тому числі 9 летальних.

Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань вважає, що потенційний рівень загрози від спалаху нового коронавірусу  є високим. 

Епідситуація в Чернігівській області на сьогоднішній день благополучна.

Коронавірусна інфекція- вірусне захворювання з групи гострих респіраторних вірусних інфекцій, що характеризується ураженням верхніх відділів респіраторного тракту та незначно вираженою інтоксикацією із доброякісним прогнозом за виключенням особливих варіантів – тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS, ТГРС), близькосхідного коронавірусного респіраторного синдрому та нового уханського, що виник 2020 року і ще немає сталої номенклатурної назви.

Джерело інфекції – хворий або носій коронавірусів. Механізм передачі – ‍Сприйнятливість до вірусу вкрай висока, 80 % дорослих мають антитіла до коронавірусів. Пік захворюваності припадає на зимні місяці.

Коронавіруси зумовлюють переважно ураження верхніх дихальних шляхів. Лише у дітей є випадки ураження бронхів і легень.

Ікубаційний період триває 2-5 днів. Клінічні ознаки неспецифічні. Характерні першіння або біль при ковтанні, чхання, помірний головний біль. Ведучим (а часто основним) симптомом є риніт. Температура тіла частіше нормальна або субфебрильна. Загальна тривалість захворювання 5-7 днів. Можуть уражатися, особливо у дітей, не тільки верхні, але і нижні відділи дихального тракту, що проявляється кашлем, болем у грудній клітці при диханні, свистячими хрипами, утрудненим диханням

Top