Панорама

Чернігівська школа № 7 наступного року справлятиме 50-літній ювілей. Таке поважне свято хотілося б зустріти в хорошій формі, у тому числі – фізичній. Тож почати оновлення закладу вирішили зі спортзалу. Два роки тому педагоги написали звернення до народного депутата Сергія Березенка: просили допомогти з ремонтом спортивного залу, бо він теж піввіковий, тож стан відповідний. Тому й кошторис ремонту буде немаленький, самотужки місцевому бюджету з цим ніяк не впоратися. Народний депутат розмірковував недовго, тому цієї зими в шкільному спортзалі стартували ремонтні роботи.

Ремонт виявився настільки очікуваним і бажаним, що в закладі готові миритися з незручностями: гуркотом, пилом, урізаними уроками фізкультури. Щоб тільки дочекатися й побачити, що там буде новенького. Директорка школи Наталія Колотило зауважує: у них майже все, як у передачі «Квартирне питання» – доступ до ремонтної ділянки обмежений і суворо заборонений для всіх, окрім підрядників. Відтак стежити за змінами можна хіба що ззовні – за тим, як під’їжджає та від’їжджає техніка з вантажем і без нього. Тому 100% сюрпризу для учнів, учителів і батьків гарантовані.

«Від початку те приміщення поєднувало спортивний і актовий зали, – розповідає Наталія Колотило. – Там була сцена, і коли її демонтували, то старе покриття на її місці почало провалюватися. Спортзал ми власними силами, як могли, підтримували в робочому стані, найнебезпечніші зони перекривали, наші вчителі фізкультури були уважними: у ті місця дітей не допускали, ділянки закривали матами. Але ж 300 квадратних метрів перекрити власноруч нереально».

Погіршували ситуацію старі вікна, погана вентиляція. Провітрювати зал теж було проблематично через стан віконних рам.

«Не було впевненості, що після провітрювання вікна не випадуть», – говорить директорка. Із міркувань безпеки та енергоефективності (у залі температура в холодну пору на рівні +16) великі вітражні вікна довелося частково закласти цеглою. Про те, наскільки це приміщення чекало ремонту, свідчить один факт: разом зі штукатуркою зі стелі зняли ще й товстелезний шар пилу, щільний, наче вовна. «Утеплювач», як тут жартома прозвали пилюку.

Тому питання ремонту приміщення було не просто на часі, цього вже вимагали сучасні стандарти освіти, турбота про здоров’я дітей і здоровий глузд.

У листопаді 2017-го Сергій Березенко побував у школі. Найперше, куди його повели – показати багатостраждальний спортзал. За ініціативи народного депутата були виділені кошти, і 8 січня цього року тут розпочалася масштабна реконструкція. Вартість робіт складає понад 4,5 мільйона гривень – це один із наймасштабніших подібних проектів у місті. Подекуди на ділянці одночасно працюють до 15 робітників. Підрядників у школі хвалять, називають старанними та уважними до дрібниць.

Що тут планується? Заміна всіх вікон, зовнішнє утеплення, нова підлога, відновлення душових, туалетів, ремонт роздягалень, уже практично готова тренерська кімната, а ще буде нова система вентиляції. Плюс нова система опалення з використанням кліматичних панелей. Так, вона буде від вітчизняного виробника, енергоефективна і зручна у використанні. Кліматичне обладнання може працювати і з температурою енергоносія у +40°С, і це тепло легко підтримується. Нині ж до школи постачають тепло на рівні +50°С, але через великі тепловтрати й неутеплений фасад закладу більша частина ресурсу витрачається марно, і діти не відчувають комфортного температурного режиму. Тож зовсім непогано, коли бодай спортзал стане енергоефективним, а завдяки кліматичним панелям можна буде легко економити до 50% енерговитрат. За словами Наталії Колотило, у тих київських школах, де встановлена саме така система опалення, зберігається хороший температурний режим, усі задоволені якістю:

«Наша школа 1970-го, наступного року нам 50. Тож ремонт спортзалу виявився для нас чудовим подарунком. Ми дуже вдячні Сергію Івановичу за увагу та допомогу – ми всі, батьки й діти», – сказала директорка.

Реконструкція залу передбачає і нове оснащення. Уже закуплене спортивне обладнання, воно знаходиться в школі: баскетбольні щити, шведські стінки, тенісні столи, канати, мати та інше.

«Ці роботи привертають до себе багато уваги, тому довелося провести спільну зустріч із батьківським комітетом, де ми детально розказали, що і як робиться у спортзалі, коли буде завершений ремонт, що там узагалі буде», – розповідає Наталія Колотило.

Сергій Березенко вітає подібну відкритість і зауважує: діти завжди повинні здобувати знання в якісних умовах.

«Нині зростає роль спорту в нашому суспільстві, – вважає нардеп. – Батьки повертаються обличчям до здорового способу життя, бігають, ходять на фітнес чи займаються на вуличних тренажерах. На Заході спорт – це вже цілий культ. Важко уявити американця, який би не займався пробіжкою щоранку. Я радий, що й ми до цього приходимо. Фізкультура – уже не страшилка. Саме тому я найперше підтримую ті проекти, які спрямовані на розвиток здорової, активної дитини, а зробити це без хорошого спортзалу просто неможливо. Тому в 7-й школі буде 300 «квадратів» хорошого спорту».

За словами директорки школи, урочисте відкриття відремонтованого спортзалу заплановане на День Незалежності України, тож із початком нового навчального року діти займатимуться у відновленому приміщенні.

Але ремонт у спортзалі – далеко не єдиний приємний сюрприз для 7-ї школи від Сергія Березенка.

«Коли він до нас приїжджав, то побачив тенісні столи в коридорі, – згадує директорка. – Вони були саморобні. Тобто ми взяли старі столи, поклали на них шмат оргаліту, власноруч розмалювали, встановили сітку, і діти так грали. І коли Березенко це побачив, то сказав: «Боже! Ми обов’язково купимо дітям нові столи!» І от перед Новим роком вони прибули, діти були просто в захваті. У нас через ремонт поки в готовому стані лише один стіл. Він стоїть у вестибюлі. Діти за ним доглядають: увечері збирають, протирають від пилу, акуратно ракетки в куток складають, а вранці розбирають. Черга стоїть, щоб позайматися. Супер!» – захоплено говорить Наталія Родіонівна.

Для 7-ї школи придбали якісне обладнання німецької фірми «Sponeta». Наступне, про що мріють у школі, де навчається понад 800 дітей, – це утеплення фасаду й заміна всіх вікон на металопластикові

Top