Панорама

2 листопада на 51-річну жительку села Бучки напав 18-річний односелець, повідомляє UA:Чернігів. 

«Догнав і завалив мене. Почав знімати з мене нижче пояса все. Почала кричати, він затикав мені рота. Кричала, але нема ніде нікого».

Після того, що сталось, каже жінка, подзвонила дочці Людмилі. Та живе за 15 кілометрів. В селі Грем’яч, вона викликала до матері поліцію, але жінка відмовилися писати заяву. 

«Чи слідчий, чи хто, я не знаю хто він був. Він не назвався. Він сказав. Це затягнеться і буде багато клопоту. Що ви з нього візьмете, у нього грошей нема, – нічого».

Наступного дня про зґвалтування жінки до поліції заявила її дочка.

«Наступного дня я винаймаю машину. З Грем’яча приїжджаю в Бучки. Їдемо до Новгорода. В Новгороді нас зафіксували, як після зґвалтування. Але сказали: у нас немає судмедексперта. Нас нікуди не направили. Ми пішли до райвідділу поліції. Там теж у нас заяву ніхто не прийняв, бо під протоколом лежить папірець, що претензій не маємо», – каже донька потерпілої. – Я вирішила взятись за цю справу, щоб його посадити. Тому що він ходить на волі і за всіх треба побоюватись».

Заступник начальника Новгород-сіверського відділу поліції Віталій Сузік каже: писати заяву жінку ніхто не відмовляв і пояснює чому поліція не відреагувала на заяву доньки Ірини Парференко.

«Донька можливо і писала. Але за цим фактом, це стаття 152 – це приватне обвинувачення. Якщо мешканка, яка, скажімо, постраждала від вчинення злочину, пояснює, що нічого не відбувалось, отже не треба розглядати нічого. Вона ж не неповнолітня.

В такому випадку, коли жінка спочатку письмово відмовилась від факту зґвалтування, потім передумала і вирішила написати повторну заяву, вихід з ситуації може бути наступним: «Потрібно провести судово-медичну експертизу, яка доведе, був статевий акт, чи не було. Якщо статевого акту не було, то і кримінального провадження не буде»

Top