Панорама

Упродовж 2010-2017 років українці суттєво змінили своє ставлення до куріння: все ще курять 23% дорослих, але половина з них хоче кинути. В рази менше українців зазнають пагубного впливу диму на роботі і в громадських місцях.

Таку інформацію оприлюднили на сайті МОЗ.

Куріння залишається однією з основних причин неінфекційних хвороб, серед яких інфаркт, інсульт, рак, діабет ІІ типу. Тому боротьба з курінням є пріоритетним напрямком для урядів багатьох країн.

В Україні протидія масовому курінню і, відповідно, посилена боротьба за здоров’я розпочалася у 2006 році, коли країна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (реалізація цих положень також включена  до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом від 2014 року).

За 11 років завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я України, народних депутатів, міжнародних та громадських організацій вдалося:

заборонити рекламу, просування та спонсорство тютюну,

звільнити громадські місця від тютюнового диму,

запровадити графічні попередження про шкідливість куріння на пачках сигарет,

у рази збільшити податки на тютюн.

За останні 7 років (з 2010 до 2017) поширеність куріння серед дорослих українців знизилась – на 20%, свідчать результати Глобального дослідження.

Поширеність куріння серед молоді 13–15 років зменшилася на 23% порівняно з 2011 роком та на 43% – порівняно з 2005 роком.

В рази менше українців зазнають пагубного впливу диму на роботі і в громадських місцях. Крім того, у більшості українців сформувалось правильне розуміння наслідків куріння:

92,7% дорослих вважають, що куріння може призвести до серйозних захворювань;

85,5% дорослих вважають, що вдихання вторинного тютюнового диму викликає серйозні захворювання;

53,7% дорослого населення переконані, що куріння кальяну з тютюном може призвести до серйозних захворювань;

11,5% помилково вважають, що деякі види сигарет менш шкідливі, ніж інші;

83,2% підтримують заборону куріння у приміщеннях на роботі та в громадських місцях.

21,0% теперішніх курців тютюну говорять, що вони припинять курити, якщо ціна на тютюнові вироби різко зросте, а 25,8% зазначають, що вони куритимуть менше.

Зараз курять 40% українських чоловіків і 9% жінок – загалом 8,2 млн дорослих українців. Більше половини із теперішніх курців хочуть кинути курити

Top