Панорама

1 вересня, за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, який цього року відзначається 24 листопада, Україна і світ розпочинають вшановувати загиблих  під час геноциду 1932-1933 років українців.

Про це йдеться на сайті Чернігівської ОДА.

У перший день осені  стартувала Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті».

Першу акцію у столиці України присвячено пам’яті дітей, яких вбив злочинний сталінський режим страшною зброєю – голодом.

За перебігом акції можна стежити на  веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору». Тут на інтерактивній мапі світу будуть марковані свічками-позначками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам’яті жертв геноциду.

Окрім того, на офіційних сторінках Українського інституту національної пам’яті у соціальних мережах щоденно оприлюднюватимуться інформаційні матеріали: факти про Голодомор 1932-1933 рр; спогади свідків; уривки зі щоденників очевидців Голоду; статті істориків; добірки художніх та документальних фільмів, прози та поезії; зразки народної творчості, створені у ті часи; фотохроніка, документи, а також історії людей, які не боялися говорити правду, допомагали тим, хто потребував шматка хліба, рятували інших ціною власного життя, повставали, боролися і перемагали, попри тиск нещадного більшовицького режиму

Top