Панорама

У НБУ повідомляють, що базова інфляція в січні сповільнилась до 8,3% в річному вимірі. Головним фактором, який обумовить зростання цін у 2019 році, буде підвищення тарифів і заробітних плат, що збільшуватимуть виробничі витрати бізнесу й стимулюватимуть споживчий попит.

У січні знизилися темпи зростання цін на послуги (до 14,2% г/г). Зокрема, сповільнилося подорожчання послуг в закладах громадського харчування, туристичних, медичних, страхових і фінансових послуг, а також послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Зате темпи зростання цін на послуги культури та спорту, хімічне чищення, інтернет збільшувалися.

Ціни на непродовольчі товари також продовжили уповільнюватися (до 3,4% г/г) перш за все завдяки зміцненню обмінного курсу гривні. Так, низькими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичні товари, одяг і взуття. Водночас ціни на автомобілі не змінилися в порівнянні з січнем 2018 року, а на телевізори та комп’ютерну техніку – навіть знизилися.

Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки (9,5%) практично не змінилися в порівнянні з груднем. При цьому уповільнення подорожчання м’ясних продуктів нівелювало прискорення зростання цін на сири і кисломолочні продукти.

Зростання цін на сирі продукти харчування в січні прискорилося (до 4,0% г/г): дорожчали овочі борщового набору, а також борошно. З іншого боку, продовжували дешевшати фрукти. Крім того, істотно знизилися ціни на яйця.

Ціни на паливо в січні знизилися (на 1,9% г/г) завдяки падінню світових цін на нафту в попередні місяці і зміцненню курсу гривні

Top