Панорама

Міністерство охорони здоров’я України скасувало вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору. Про це повідомили в прес-службі МОЗ.

«Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту і краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний», – ідеться в повідомленні.

Відповідні зміни були внесені наказом МОЗ № 958 від 23 квітня 2019 року.

«Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Утім кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає. Зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку», – пояснили в міністерстві.

Вакцинація гарантована всім дорослим, які:  

контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);

не хворіли на кір і не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті;

за результатами аналізів на наявність антитіл IgG;

не мають імунітету проти кору.

За даними медиків, дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету. Окрім цього, через спалах кору в країні існує ризик захворіти для немовлят, яким раніше щеплення робили в 12 місяців, тому тепер дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже від 6 місяців.

«У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається «нульовою», подальші планові щеплення потрібно проводити за календарем профілактичних щеплень: у 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза). Інтервал між щепленнями має бути не менше одного місяця», – наголосили в МОЗі.

Нагадаємо: за даними МОЗу, від початку 2019 року на кір захворіли 45147 осіб – 21121 дорослий і 24026 дітей. Від ускладнень кору померло 17 людей. МОЗ додатково закупить 780 тисяч вакцин проти кору на заощаджені кошти завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації

Top