Панорама

У чернігівському ЦНАПі (Центр надання адміністративних послуг), що на вул. Рокоссовського, 20 А, почали приймати документи на оформлення біометричних паспортів – як громадянина України, так і для виїзду за кордон.

Після впровадження нової послуги на оформлення паспорта лише за перший день зареєструвалося 80 людей.

«Живої» черги для подання документів немає, реєстрація відбувається виключно онлайн.

«Це пов’язано з обмеженими можливостями: дані треба вносити тільки з робочої станції, яка має відповідний дозвіл міграційної служби і включена до спеціальної системи. У центрі поки що працює тільки одна така станція. Більше того, години її роботи чітко визначені, і понаднормово туди жодних даних не внесеш. Разом із тим запис відбувається на визначений час, тож людині не доведеться вистоювати в чергах», – пояснив директор ЦНАПу Микола Овсяник.

На обслуговування одного відвідувача виділяється 30 хвилин, тому на прийом документів у понеділок, середу та п’ятницю (коли станція працює до 15.30) реєструватимуть по 14 осіб, а у вівторок і четвер (до 17.00) – по 17 осіб.

Зареєструватися самостійно досить просто: треба зайти на офіційний сайт ЦНАПу Чернігова (admincher.gov.ua), у правому верхньому куті натиснути «Реєстрація», у діалоговому вікні вибрати тип особи (фізична, юридична, не резидент), потім заповнити форму (зазначити e-mail, пароль, повне ім’я, вибрати регіон, поштову адресу, телефон, поставити відмітку про надання згоди на обробку персональних даних, а потім натиснути кнопку «Далі»).

Дані слід вказувати тільки актуальні. Потім на вашу електронну адресу надійде лист із підтвердженням реєстрації. Для завершення потрібно перейти за посиланням, яке міститься в листі. Після реєстрації треба записатися на прийом для оформлення біометричних документів – на головній сторінці ЦНАПу натиснути на кнопку «Запис на прийом» і вибрати розділ «Біометричні документи». Попередній запис на оформлення біометричних документів буде здійснюватися тільки на два наступні тижні (14 календарних днів).

Кожного наступного дня буде з’являтися один новий відкритий день. Наприклад, від 22 лютого до 9 березня (новий день, на який відкривається запис), від 23 лютого до 10 березня (новий день, на який відкривається запис). І так кожного наступного дня.

Це загальноприйнята система – так само, теж за 2 тижні, можна зареєструватися і в Державній міграційній службі.

Щоб уникнути непорозумінь і торгівлі талонами попередньої реєстрації, було вжито таких заходів: за добу з одного комп’ютера можна зареєструватися в черзі лише один раз. Також вказуються ПІБ, номер і серія паспорта, які потім на прийомі фахівцями ЦНАПу обов’язково звіряють з оригіналами документів.

Якщо хтось прийде замість громадянина, вказаного в черзі, – послуги йому надаватися не будуть. Готові паспорти видаватимуться від 17.00 до 20.00 по вівторках і четвергах, а також у суботу від 9.00 до 16.00. Про готовність свого паспорта можна дізнатися онлайн на сайті міграційної служби. Також чернігівський ЦНАП при готовності паспорта надсилатиме відповідне запрошення на е-mail

Top