Панорама

Коронавірус поширився на 170 країн світу, всього понад 200 тисяч випадків захворювання, понад 8 тисяч осіб померли. На тлі такої ситуації та суворого карантину, який оголошений практично в кожній країні, необхідно трохи добрих новин. Видання «Слово і Діло» пропонує подивитися, як знаменитості й відомі компанії вносять свій вклад у боротьбу з хворобою.

Засновники відразу декількох великих компаній – Tencent, Alibaba Group, Xiaomi, Armani, CK Hutchison Holdings – виділили кошти на боротьбу з коронавірусом. Ма Хуатен виділив близько 42 млн доларів для найбільш постраждалих від епідемії районів Китаю, Лей Цзюнь – 1,8 млн для провінції Хубей, звідки і поширився вірус. Джорджіо Армані пожертвував 1,25 млн євро для лікарень у Мілані і Департаменту громадського захисту.

Білл Гейтс виділив зі свого благодійного фонду 100 млн доларів на боротьбу з коронавірусом. Кошти будуть передані міжнародним організаціями, зокрема ВООЗ. Близько 60 млн доларів підуть на розробку вакцини, 20 млн – на лікування інфікованих. Особисті кошти для боротьби з коронавірусом у США виділив президент країни Дональд Трамп.

Пожертви зробили також кілька спортсменів: баскетболісти Руді Гобер і Джеремі Лін, футболісти Леонардо Бонуччі, Лоренцо Ісинь і Франческо Тотті. Останній купив 15 апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень в Італії.

Засновники компанії Dolce & Gabbana профінансували дослідження італійського університету з пошуку вакцини проти коронавірусу. Вартість дослідження не розголошується. Компанія Alibaba Group безкоштовно роздавала жителям Китаю захисні маски і створила консультаційний сайт, щоб знизити навантаження на медичну систему країни. А французький холдинг Moët Hennessy – Louis Vuitton переобладнав свої заводи під виробництво антисептиків.

В Україні всі теж намагаються допомогти. Українська авіакомпанія SkyUр евакуювала з Уханя наших громадян і ще кілька десятків іноземців. ПриватБанк і група ТІS закуповують апарати штучної вентиляції легенів. Мережа супермаркетів «Епіцентр» пообіцяла віддати 1% обігу на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту

Top