Панорама

У 2019 році  у Чернігові стартує реалізація проекту з комплексної термомодернізації великої будівлі комунального закладу.Ці і роботи відбудуться у співпраці з німецькими фахівцями та під їх повним технічним контролем.

Про це йдеться на офіційному сайті міської ради.

Об’єктом перетворень стане міський пологовий будинок. Це споруда початку 1980-х років, яка має 5 поверхів, не зовсім просту конфігурацію і внутрішній опалюваний об’єм приміщень у майже 50 тис. м3. Щороку тільки на опалення тут витрачається до 4 млн грн.

Участь німецьких фахівців пов’язана з тим, що ця термомодернізація стане показовим пілотним проектом програми з технічної допомоги «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», яка реалізується Німеччиною в Україні через Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

На проведення робіт GIZ надає Чернігову грантові кошти в сумі 300 тис. євро при умові не меншого співфінансування з боку міста.

Чернігівська міська рада вже одержала перший транш в розмірі 120 тис. євро. Торги на вибір проектанта вже проведені та розпочате проектування.

Проект включатиме в себе утеплення горища та всіх стін негорючим матеріалом (базальтовою ватою), а також заміну в системі теплопостачання всіх трьох розподільчих елеваторних вузлів сучасними погодозалежними системами регулювання теплового потоку (ІТП).

Також буде робитися часткова заміна вікон (загалом 25%).

Після утеплення стін пологовий одержить і нову кольорову гаму

Top