Панорама

Заступник чернігівського міського голови Андрій Черненко та керівник ЧТУ Руслан Ємець їздили до Івано-Франківська, аби вивчити переваги і недоліки закупівлі вживаного європейського електротранспорту.

Три роки тому Івано-Франківськ придбав 10 тролейбусів австрійської збірки «MAN» 1994-96 років випуску та польської збірки «Volvo» 2008 року. Останні – 18-метрові «гармошки». До цього вони експлуатувалися приблизно по 7 років. Після цього три роки в українському місті від’їздили майже без зауважень, повідомляє пресслужба чернігівської міськради. 

Ціна одного такого тролейбусу – від 600 тисяч гривень до 1,2 мільйонів гривень, у той час як ціна за один новий тролейбус, яку платив Чернігів – 4,9 мільйони гривень. Економія коштів виходить приблизно в 5 разів.

Мінуси –  ремонт і періодичне технічне обслуговування європейського електротранспорту, за умовами продажу, здійснюється тільки зарубіжними фахівцями. Окрім того, машини більш старшого віку у Європі випускалися з високою підлогою.

Наразі, за словами Андрія Черненка, місто збирає додаткову інформацію на цю тему. Зокрема, розіслані запити до європейських міст щодо наявної в них пропозиції такого електротранспорту

Top