Панорама

На найближчій сесії міської ради депутати розглядатимуть питання «Про надання дозволу КП «Чернігівське тролейбусне управління» на укладання договору фінансового лізингу для придбання тролейбусів».

Але цей крок вже почали жваво обговорювати в різних місцевих ЗМІ.

Тож тролейбусному управлінню довелось його прокоментувати. На своєму офіційному сайті вони опублікували пояснення, де запевнили, що не відмовляються від отримання кредитної лінії Європейського Інвестиційного Банку на придбання тролейбусів загальною сумою 6 мільйонів євро.

Проте через європейську бюрократію перемовини тривають вже третій рік і кінця-краю їм не видно, – йдеться у повідомленні.

І аби не чекати ще декілька років прийняли таке рішення.

Оформити фінансовий лізинг пропонує державний «Приватбанк» — 16 % річних у гривні на термін 5 років. КП “ЧТУ” пропонують купити 12 тролейбусів загальною сумою 51 млн ₴, а це 4,250 млн гривень за одну машину.

Станом на 17 квітня 2018 року, найдешевший тролейбус України — Еталон Т12110 «Барвінок» обійшовся Словʼянську у 4,245 млн ₴, а Суми купили 4 таких тролейбуси за 5,100 млн ₴ за кожен.

До того ж, залучаючи кошти у національній валюті, місто застраховується від будь-яких валютних ризиків, а що буде з курсом за 5 років передбачити неможливо. Відсоткова ставка – 16 % річних у гривні, продиктована чинною на сьогодні обліковою ставкою Національного банку України — 17 % і не може значно відрізнятися від неї у меншу сторону

Top