Панорама

На 250 гривень за гігокалорію може зменшитись вартість опалення для абонентів «Чернігівської ТЕЦ» наступного року. Таку цифру журналістам UA:Чернігів назвав генеральний директор фірми Олексій Щербина.  З його слів, зниження ціни не пов’язане із постановою Уряду від 24 грудня, яка рекомендує теплопостачальним компаніям зменшити тариф.

«В принципі, підходити і приймати рішення щодо зміни розміру нарахувань в грудні ми просто не маємо законодавчого права. Наше підприємство являється ліцензіатом комісії державної, і всі питання, пов’язані з тарифоутворенням, лежать чітко у сфері дії цієї комісії», – сказав Щербина. 

Ціну на опалення підприємство зможе знизити через те, що майже повністю перейшло на вугілля.

«У постанові, яка має рекомендаційний характер, йдеться виключно про зміну вартості газу. І, в принципі, вона, мабуть, більше розповсюджується на підприємства, які в основі використовують природний газ. Ми маємо не більше 10% газу як такого. В зв’язку з тим, що є зміни курсу долара, в зв’язку з тим, що частка спалюваного вугілля за 2019 ще максимально зросла, тариф має зменшитися десь на 250 гривень в наступному році. Я кажу про гігакалорію з ПДВ. 1550 гривень приблизно тариф за теплову енергію зараз за гігакалорію, то розрахунковий на 20 рік, частину з якого вже було прийнято у вівторок, тариф на виробництво теплової енергії на ТЕЦ, показує, що тариф має бути 1300».

Затвердити цей тариф має Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Нині компанія подала розрахунки їй на розгляд, каже Олексій Щербина.

Нагадаємо, 24-го грудня Кабінет Міністрів постановив внести зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Згідно з проектом постанови, теплопостачальні компанії можуть перерахувати тарифи і знизити їх до 30%. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав, це пов’язано зі зменшенням ціни на газ для теплопостачальних підприємств. На скільки знизить тариф на тепло та гарячу воду інший теплопостачальник Чернігівщини, «Облтеплокомуненерго», голова правління компанії Віктор Геращенко поки не знає 

Top