Панорама

За це проголосувала більшість депутатів на засіданні сесії міської ради.

Зокрема вони затвердили Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Що вже і надасть громадянам можливість вирішити ряд соціально-побутових та інших питань, пов’язаних з необхідністю особи бути зареєстрованою за певним місцем проживання, зокрема, оформити пільги, державну соціальну допомогу та пенсії, отримати субсидії, викликати міські служби.

До Порядку проекту цього рішення внесли  одну поправку, яка стосувалася ширини проїздів між дачними будинками. Вона повинна відповідати встановленим державним будівельним нормам (ДБН п. 3.22). А саме, ширина проїжджої частини з однією смугою руху приймається 3,5 м, з двома – 5,5 м. Це потрібно для того, щоб за потреби забезпечити проїзд на територію дачних товариств машин екстрених служб.

Згідно з прийнятим рішенням, щоб перевести дачний чи садовий будинок у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає через відділ звернень громадян Чернігівської міської ради до виконавчого комітету Чернігівської міської ради відповідну заяву та такі документи:

– копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку;

– письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

– звіт про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам;

– копія адресної схеми садового чи дачного товариства з нумерацією ділянок.

Всі ці документи будуть передаватися до управління архітектури та містобудування міської ради, яке потім готуватиме проект рішення виконавчого комітету міської ради про переведення дачних чи садових будинків у жилі будинки та присвоєння їм поштових адрес.

Підставами прийняття виконавчим комітетом міської ради рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок можуть бути:

– неподання необхідного переліку документів

– виявлення в поданих документах недостовірних відомостей

– встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I (обов’язковий) результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку.

Управління архітектури та містобудування міської ради протягом семи робочих днів письмово повідомлятиме заявників про прийняте виконкомом рішення.

Рішення виконавчого комітету міської ради про переведення дачного чи садового будинку у житловий є підставою для реєстрації та внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством, без зміни цільового призначення земельної ділянки.

Крім того, у разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення

Прес-служба Чернігівської міської ради

Top