Панорама

Чернігівська міська рада рішенням сесії 29 листопада уповноважила Владислава Атрошенка на підписання грантової угоди для енергомодернізації будівлі «Пологовий будинок». Також сесія затвердила проект самої угоди.

Енергомодернізація міського пологового будинку стане демонстраційним пілотним проектом, який втілять у Чернігові німецькі фахівці в рамках проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

Йдеться на офіційному веб-порталі міської ради.

Чернігів спочатку пройшов усі етапи відбору для участі в цьому проекті та з-поміж 15 міст-претендентів став одним із двох міст-переможців, а потім провів з німецькими фахівцями енергоаудити  всіх міських лікарень і навчання фахівців тощо.

Фінальним етапом цього проекту має стати практична демонстрація правильних енергоефективних заходів на прикладі одного об’єкту. У якості такого об’єкту за результатами оцінки закладів охорони здоров’я міста запропонована будівля комунального некомерційного підприємства «Пологовий будинок». Вона, зокрема, відповідає критеріям відбору для пілотного проекту, має високі показники енергоспоживання та значні видатки на їх оплату.

У рамках реалізації пілотного проекту пропонується впровадити наступні заходи:

– утеплення стін, перекриття підвалу та цоколю;

– заміна зовнішніх дверей та віконних конструкцій ;

-встановлення автоматизованого вузла регулювання подачі теплоносія (ІТП);

– балансування системи опалення;

– утеплення магістральних трубопроводів систем опалення та гарячого водопостачання;

– модернізація зовнішньої системи освітлення;

– відновлення бетонних конструкцій ганків з оздобленням керамічною плиткою та влаштуванням піддашків.

Вартість пілотного проекту – 793,193 тис. євро, у т. ч.:

грантові кошти –300,0 тис євро;

власний внесок – 493,193 тис євро

Top