Панорама

Із 42 тисяч отримувачів субсидій Чернігівської області в 24 тисяч є заборгованість за спожитий природний газ.

Загальна сума неплатежів по таких особових рахунках становить 3 млн грн.

У разі несвоєчасного погашення боргів за газ органи соцзахисту припиняють нарахування субсидії.

Із 1 травня цього року набуло чинності нове Положення про порядок призначення субсидій, яким передбачено, що державна допомога не надається в разі наявної простроченої понад два місяці заборгованості за природний газ. Серед головних причин виникнення заборгованості є перевищення встановленої державою соціальної норми та непогашені борги, що виникли до опалювального сезону 2017–2018 рр.

«Часті законодавчі зміни в механізмі надання субсидії призводять до того, що клієнти не в змозі швидко пристосуватися до нововведень. Як наслідок – виникають плутанина з платежами і борги. Наразі просимо звернути особливу увагу на необхідність сплати обов’язкового відсотка платежу. Адже списки всіх споживачів, хто не вносив таку частку, будуть найближчим часом передані до соцзахисту. Відповідно, це стане підставою для припинення надання субсидії», – поінформував директор «Чернігівгаз збуту» Іван Луста.

Зменшення нормативів споживання газу для індивідуального опалення житла змусить споживачів ретельніше контролювати споживання. Адже, щоб укластися в норму, необхідно економити паливо.

На опалювальний сезон 2018–2019 рр. по регіону встановлені такі пільгові норми: для 1–2-поверхових будівель – 5,103 м куб. на метр опалювальної площі на місяць і 3,717 кубометрів – для будинків від 3 поверхів і вище.

Загальний борг побутових споживачів перед «Чернігівгаз збутом» становить 369,7 млн грн. Із наближенням опалювального сезону помітне зростання платежів. За три місяці він зріс на 2%. Одним із найдієвіших важелів впливу на споживачів є попередження про відключення газопостачання. Від початку року надіслано понад 19 тис. таких повідомлень. Через заборгованість без газу лишаються 5,7 тис. споживачів області. Для уникнення відключення «Чернігівгаз збут» нагадує клієнтам про можливість звернутися до постачальника по реструктуризацію заборгованості

Top