Панорама

МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ ЗАСТЕРІГАЄ ГРОМАДЯН ВІД СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ. ЧИМ ШКІДЛИВЕ ВИПАЛЮВАННЯ РОСЛИННОСТІ ТА СПАЛЕННЯ СМІТТЯ НА ПОДВІР’Ї?

Це цілий перелік шкідливих впливів як на своє та здоров’я навколишніх, так і на довкілля. Набагато краще компостувати рослинні рештки й удобрювати компостом ґрунт – ідеться в повідомленні Мінекології. Тієї ж думки і рятувальники.

Вони застерігають: при спалюванні сухої трави та сміття слід дотримуватися правил, щоб не зашкодити собі ж. Спалювати відходи на прибудинкових територіях, у контейнерах для сміття, на території зелених насаджень заборонено взагалі.

Слід пам’ятати, що при спалюванні трави, сміття, відходів на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, гаражі, садові будиночки. Крім того, частішають випадки захворювань дихальних шляхів та алергії, спричинених шкідливими речовинами, які вивільняються при згоранні. Дим від горіння сухої трави та листя містить усі отруйні речовини, що їх вбирають вони протягом літа: сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – поліароматичні вуглеводні (ПАВ). Гума, згораючи в багатті, окрім ПАВ, виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання. Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, церата, пластмасові дитячі іграшки, відра виділяють при згоранні не менше 75 потенційно небезпечних речовин. Деякі з них можуть сприяти виникненню злоякісних пухлин. Уламки меблів, старих дерев’яних конструкцій просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець. Під час згорання 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали. У листі, що тліє без доступу кисню, виділяється бензопрен, що може викликати онкологічні захворювання. Крім того, із димом у повітря вивільняються діоксини – чи не найотруйніша для людини речовина. Фахівці радять компостувати його.

Для виготовлення цього добрива не треба особливих знань і зусиль. Заготуйте спеціальний резервуар чи просто викопайте яму, помірно зволожуйте рослинні рештки та забезпечте доступ повітря до компосту. Тепер замість пригнічувати родючі властивості землі багаттями ви можете її удобрити виготовленим компостом

Top