Панорама

80 сантиметрів – такий рівень води у Десні біля Чернігова 6 липня  о восьмій ранку зафіксували в обласному гідрометцентрі. За останню добу рівень знизився на 1 сантиметр. Про це повідомляє UA: Чернігів.

Начальниці відділу гідрології Тетяна Полевик каже: «Триває поступове зниження рівня, яке продовжується вже з червня. І, якщо буде спекотна погода, без опадів, ми очікуватимемо подальшого зниження рівня. Гідрологічний пост на Десні біля Чернігова відкрили 1884 року. За цей період найнижчий рівень був 2015 року – це було 69 сантиметрів над нулем поста. І спостерігався він з 4 до 6 вересня. У разі подальшого зниження на 1-2 сантиметри ми можемо досягнути рівня 69, він навіть може знизитися ще більше.»

Така ситуація із рівнем води склалася через спеку та недостатню кількість опадів, каже начальниця відділу взаємодії із засобами масової інформації Деснянського басейнового управління Катерина Череватенко.

 «Це, своєю чергою, призводить до пересихання витоків малих річок, до зменшення кількості води в свердловинах та колодязях у певних населених пунктах та, відповідно, до пожеж на торфовищах. Все, що наразі ми можемо зробити, це дотримуватися раціонального використання водних ресурсів. Щоб суб’єкти господарювання, комунальні підприємства, сільськогосподарські підприємства раціонально використовували прісну воду нашу, щоб вони дотримувалися дозволених лімітів забору води з басейну Десни»

Top