Панорама

За даними міжвідомчої статистики, минулого року в області зареєстровано 2566 звернень щодо фактів насильства в сім’ї. Порівняно з 2017 роком кількість звернень зменшилась на 13%. Втім, така тенденція не свідчить про загальний рівень насильства. Адже фіксуються лише ті випадки, коли було офіційне звернення до органів поліції та виконавчої влади. Про це йшлося під час прес-брифінгу в Чернігівській ОДА.

Для протидії домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми на Чернігівщині продовжують створюватися мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. На сьогодні в області працює 16 таких спеціалізованих служб, зокрема 4 – в ОТГ.

Заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт:

«Як правило, мобільні бригади створюються при центрах соціальних служб. Їх мета – попередження проявів насильства та допомога постраждалим. Цього року вже здійснено 134 виїзди з метою профілактики та 6 – за фактом повідомлень про насильство в сім’ї. Крім того, в області діє центр соціально-психологічної допомоги. Тут жертви насильства не тільки проживають, а й отримують фахову підтримку. Так, нині у центрі 4 мами, у яких 9 дітей, та одна особа – жертва насильства в сім’ї».

Також за 5 місяців цього року в області зафіксовано 36 таких повідомлень (за аналогічний період минулого року – 22).

Повідомити про факти домашнього насильства можна на національну «гарячу» лінію (0800) 500-335 (або 116-123) чи до поліції на номер «102».

Або звернутись до Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА — (0462) 67-45-14 та Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді — (0462) 77-50-78

Top