Панорама

Депутати обласної ради на позачерговій сесії підтримали звернення до президента і прем’єра стосовно запровадження в України ринку землі.

Перед прийняттям рішенням, свою думку з цього приводу висловили депутати, а також міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.  

У зверненні депутати вимагають продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення як мінімум на 3 роки, до завершення процесу децентралізації, закінчення війни на сході України, відновлення суверенітету України на всій території держави та стабілізації економіки України. За цей період прийняти Стратегію розвитку аграрного сектору економіки та розвитку сільських територій, напрацювати відповідну нормативно-правову базу та забезпечити наповнення актуальними відомостями Державного земельного кадастру і Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Запровадити ринок землі поетапно. На першому етапі виключне право купувати землі сільськогосподарського призначення повинні мати об’єднані територіальні громади. Держава в особі Земельного банка повинна під заставу землі забезпечити кредитування об’єднаних територіальних громад за низькою відсотковою ставкою, яка була б конкурентною на світовому ринку.

Питання відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення вирішувати за результатами проведення загальнонаціонального референдуму

Top