Панорама

Підписи на підтримку директорки департаменту сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації Ніни Лемеш збирають керівники спортивних федерацій та спортшкіл області. Своє звернення адресували голові облдержадміністрації Андрію Прокопенку та президенту Володимиру Зеленському.  Про це повідомляє UA:Чернігів. 

Минулого тижня на сайті облдержадміністрація з’явилася інформація про перевірки  діяльності цього департаменту.

«Ніна Петрівна – професійний спортсмен, вона розуміється на спорті, на олімпійському спорті, розуміє, яка ціна медалі і будь-якого здобутку в олімпійському спорті. Фінансування, завжди був діалог, ми спілкувались, були і протиріччя, але ми їх успішно вирішували», – каже президент обласної організації «Федерація боксу України» Євген Артюх.

Ніна Лемеш каже, голова облдержадміністрації сказав їй написати заяву на звільнення. Причина – нецільове використання грошей. 

«Я не вбачаю, що я порушувала закон і безвідповідально ставилася до виконання своїх обов’язків. Були названі певні факти – наприклад, те що я як керівник департаменту підписую тарифікаційні списки дитячо-юнацьких спорт шкіл, в той же час я працюю на чверть ставки у СДЮШОР з лижного спорту. Згодна, мала заявити про свій потенційний конфлікт інтересів, хоча там ніяких нарахувань зверх не було», – каже Ніна Лемеш.

Вдруге, того ж дня,каже Ніна Лемеш, її попросив звільнитися вже заступник голови ОДА Андрій Подорван.

«Сказав, щоб до 5 години була заява. І, на жаль, на офіційному сайті з’явилась інформація із такою яскравою, залякуючою картинкою наручників. Було Андрієм Федоровичем Подорваном мені озвучена така інформація, що я маю звільнити свого заступника, Швидку Олену Петрівну, і на її місце має прийти Шемець Андрій Миколайович, я зараз прізвища всі називаю. Якщо не відбудеться цього, то відбудеться зміна структури департаменту».

Андрій Подорван каже: «У планах знищувати цей департамент нема. Варіанти реформування розглядаються щодо всіх департаментів, в тому числі і цього. Ми бачимо роботу цього департаменту в іншому форматі, який стосується питань витрачання коштів».

Андрій Подорван каже – на Ніну Лемеш не тиснув, кандидатуру Шемця на посаду заступника не пропонував.

«Ні, не пропонував. Я провів співбесіду з Швидкою. На мою думку, вона не орієнтується в ситуації, не розуміє процеси, які відбуваються в галузі спорту, взагалі до деяких речей її не підпускають», – говорить Андрій Подорван.

Андрій Шемець каже: «Був проведений конкурс, коли він востаннє був оголошений на заміщення вакантної посади заступника. Це вже шостий конкурс, у якому я переміг, але Лемеш мене не призначала. Це принципова була її позиція. Тому що професійні люди, які розуміються у сфері культури та спорту, у сфері молодіжної політики, вона не хотіла їх бачити біля себе».

Звернення ж до президента України та голови облдержадміністрації його заступник коментує так: «Це всі її прямі підлеглі, тому щодо того, наскільки це їх власне рішення – підписати цього листа – це на їх совісті».

Андрій Подорван каже, матеріали, зібрані під час першого етапу внутрішньої перевірки, передали до Нацполіції

Top