Панорама

У Чернігові триває будівництво дитсадка на Масанах.

Він розрахований на 280 дітей. Проектом у ньому передбачено поки що 14 груп і під питанням залишається 15-та, яка, можливо, з’явиться на третьому поверсі. Усі групи мають окремі спальні й окремі ігрові кімнати. І є також спортзал на третьому поверсі площею 111 кв. м. і такої ж площі ігротека.

На сьогодні по дитячому садочку повністю збудовані всі зовнішні огороджуючі конструкції.

Покрівля зроблена на 95%, а до понеділка вона вже буде накрита металочерепицею вся.

Для того, щоби в майбутньому не виникало ніяких підтікань, вона тут зразу проектувалася і робиться шатровою. І на горищі в нас передбачені вентиляційні установки для того, щоби робити припливну витяжну вентиляцію з усієї будівлі – вона йде по спеціальних каналах з усіх приміщень, з усіх груп.

Також вже встановлені майже 90% вікон по всій конструкції, зроблені утеплення та підлога над підвалом, утеплення і стяжка по всіх поверхах. Плюс на першому поверсі вже виконали штукатурку стін, а на другому частково виконується штукатурка по стінах і йде вже оздоблення на перегородках і перекриттях.

Систем опалення в садочку буде дві. Перша – централізоване опалення, а друга – теплові насоси, які працюють в автономному режимі і будуть зігрівати будівлю при температурі повітря до мінус 5˚С.  Потреба вмикати опалення від загальноміської системи буде тільки при сильніших морозах.

Проект вже після початку будівництва коригувався. Щоби збільшити розрахункову кількість  дітей з 250 до 280 збільшувалася площа за рахунок надбудови ІІІ поверху, додалися теплові насоси, також додалися охоронна сигналізація, відеоспостереження тощо. За рахунок цього ціна будівництва зростає. Якщо перша вартість будівництва згідно з кошторисом була 73 млн грн, ціна по договору з підрядником – 66,7 млн грн,  то після доповнень і коригування проекту вартість будівництва буде порядку 100 млн. Тобто шукати й виділяти кошти треба буде ще, і міський голова цим займається. Але на сьогодні кошти на роботи є.

Інформація з офіційного сайту міської ради

Top