Панорама

Діти без щеплень шкільну освіту отримуватимуть за альтернативними формами навчання. Про це повідомляє  UA:Чернігів з посиланням на заступницю начальника управління освіти Чернігівської міської ради. Журналістам Олена Горна прокоментувала правила прийому невакцинованих дітей до шкіл. З її слів, індивідуальні форми навчання передбачені законом «Про освіту», в цьому році до нього внесли зміни та роз’яснили, як працюватиме домашня освіта.

Діє закон «Про захист населення від інфекційних хвороб», чітко прописано, що дітей без профілактичних щеплень до закладів освіти не приймають. Це стосується і закладів дошкільної, і закладів середньої загальної освіти, – каже Олена Горна. 

За 2 тижні до початку навчального року на брифінгу виконувачка обов’язків  міністра охорони здоров’я Уляна Супрун сказала, увагу до обов’язкової вакцинації МОЗ посилило через епідемію кору в Україні.  Міністр освіти та науки Лілія Гриневич каже – дітей без вакцинації забезпечать альтернативними формами навчання.

«Звичайно бувають різні ситуації. І кожну треба розглядати зокрема. Якщо дитині щеплення на якийсь період часу протипоказане в зв’язку з якимось захворюваннями, тоді повинно бути зрозуміло коли це щеплення буде отримане. Далі, якщо це якась світоглядна позиція і батьки і вони відмовляються від вакцинації то вони мають право обрати інший альтернативний спосіб здобуття освіти і навчання. Тобто, в нас є альтернативні форми навчання : дистанційне чи індивідуальне», – сказала Гриневич 

Top