Панорама

ДОСВІД РОЗВИТКУ НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ ПОЛІССЯ СКОРО СТАНЕ ЧАСТИНОЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ З ЇХ ПІДТРИМКИ. ПРОТЯГОМ ДВОХ ДНІВ У ХЕРСОНІ ФАХІВЦІ З УСІЄЇ КРАЇНИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У ГАЛУЗІ НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ, НАПРАЦЬОВУВАЛИ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ТА РОЗВИТКУ НАРОДНИХ ХУДОЖНІХ ПРОМИСЛІВ. ДО ЦЬОГО ПРОЦЕСУ БУЛИ ЗАЛУЧЕНІ Й МАЙСТРИ З НАШОЇ ОБЛАСТІ. ЧАСТИНА ПРОЕКТУ, НАПРАЦЬОВАНА НА ЧЕРНІГІВЩИНІ, СТАЛА БАЗОЮ ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ НА ВКАЗАНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ.

Документ про державну підтримку розробляє Український центр культурних досліджень за дорученням Міністерства культури. Партнером у проведенні конференції став транскордонний проект «Craft It! Навчися і зроби», що реалізовується ГО «Український центр інтелектуального розвитку» за кошти Європейського Союзу.

Про це наша газета писала навесні поточного року.

Протягом дев’яти місяців відбувалася співпраця з майстрами Полісся – із Житомирщини, Волині, Чернігівщини, Рівненщини та Київської області. Саме для того, щоб фахівців проекту «Craft It! Навчися і зроби» запросили до участі в такому заході. Передусім для того, щоб дізнатися, якими практичними напрацюваннями в Україні вже сьогодні можуть поділитися громадські об’єднання.

Улітку в країні ухвалили зміни до закону про культуру, ввівши до нього поняття «креативні індустрії», під які підпадають і традиційні промисли. Однак ще належить провести велику роботу, щоб розвинути напрямок і налагодити прозорі правила гри в ньому.

Програма є відображенням останніх у часі законодавчих змін і має відповісти на виклики, які ці зміни передбачають. До заходу долучилися гості з країн Східного Партнерства – Азербайджану, Молдови, Грузії. Вони привезли презентації своїх досягнень у царині народних промислів і продемонстрували успішні бізнес-проекти, які базуються на традиційних народних мотивах. Обговорили також і організаційні питання.

Зокрема українцям припала до душі ідея платного патенту, який дає можливість майстру за фіксовану суму офіційно провадити свою творчу діяльність. У Молдові такий патент для членів спілки майстрів коштує залежно від специфікації 300–600 гривень на місяць, але людина, що його придбала, не мусить вести бухгалтерію, облік продукції та звітувати до державних органів, тим самим вона економить час для творчого процесу. Організатори конференції зазначили, що за результатами заходу буде внесено корективи до згаданої цільової програми та підготовлено збірник статей, який розповсюджуватиметься безкоштовно і стане в нагоді для роботи представникам органів влади і творчих спілок по всій Україні

Top