Панорама

В Чернігівській області в 2017 році офіційно працювало 10 пляжів, із них 3 міських (м. Чернігів, м. Ніжин, м. Корюківка) та 7 пляжів дитячих оздоровчих закладів (4 – Чернігівський район, 2 – Менський район,  1 – Куликівський район).

Станом на 1 червня офіційного відкриття пляжів не було, так як території пляжів підтоплені. Лабораторні дослідження води також не проводились (лабораторні дослідження проводить ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» відповідно Плану моніторингу). Повідомляє Держпродспоживслужба області. 

  Загальні вимоги до пляжів:

На пляжі збирати та зберігати відходи, мити автотранспорт, зберігати тару і дрова в не передбачених для цього місцях забороняється.

Вимоги до прибирання території пляжів полягають у такому. Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також перевезення зібраних відходів щоденно до 8 години ранку.

Урни необхідно розташовувати на відстані 3-5 м від смуги зелених насаджень і не менше ніж 10 м від урізу води. Урни мають бути розставлені з  розрахунку не менше однієї урни на 625 кв.м території пляжу. Відстань між установленими урнами не повинна перевищувати 25 м.

Контейнери для зберігання побутових відходів слід встановлювати  поза межами прибережної захисної смуги річок і водойм та пляжної зони з розрахунку один контейнер місткістю 1,1 куб.м на 2500 кв.м площі пляжу.

На територіях пляжів необхідно влаштовувати громадські вбиральні з розрахунку одне місце на 75 відвідувачів. Відстань від громадських вбиралень до місця купання має бути не менше ніж 50 м і не більше ніж 200 м.

На території пляжу необхідно встановлювати фонтанчики з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною відповідно до вимог санітарного законодавства. Відстань між фонтанчиками не повинна перевищувати 200 м. Відведення використаних вод дозволяється в проточні водойми на відстані не менше 100 м за течією від межі пляжу. Забороняється відведення води з питних фонтанчиків у місця, не призначені для цього.

Відкриті і закриті роздягальні, павільйони для роздягання, гардероби слід мити щодня із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів, дозволених до використання Міністерством охорони здоров’я України.

Щорічно на пляж необхідно підсипати чистий пісок або гальку.

На піщаних пляжах не рідше одного разу на тиждень необхідно проводити механізоване рихлення поверхневого шару піску з видаленням зібраних відходів. Після  рихлення пісок необхідно вирівнювати.

У місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин.

На пляжах повинні бути організовані медичні пункти  та рятувальні станції.

Об’єкти обслуговування населення, що розташовуються на пляжах, повинні бути забезпечені централізованими системами водопостачання та водовідведення. У разі відсутності централізованих інженерних мереж необхідно влаштовувати систему водопостачання для кожного окремого об’єкта та локальні очисні споруди водовідведення і розміщувати їх поза межами прибережної захисної смуги річок і водойм та пляжної зони.

При виборі території пляжу дитячого оздоровчого закладу треба виключити можливість несприятливих та небезпечних природних процесів і забруднення промисловими та побутовими об’єктами, для чого пляж повинен розташовуватися на відстані не менше 500 м від портів, шлюзів, гідроелектростанцій, місць скиду стічних вод, стійбищ та водопою худоби  та ін. Пляжі не повинні розміщатися у межах першої зони поясу санітарної охорони джерел господарчо-питного водопостачання. Територія пляжу повинна бути очищеною від сміття та каміння, мати добре фільтруючий ґрунт. У місцях, що відводяться для купання на водоймищі, не повинно бути виходу ґрунтових вод з низькою температурою, водовертів, вирв, швидкість течії води не повинна перевищувати 0,5 м/с. Глибина водоймища у місцях купання повинна становити 0,7 – 1,3 м; дно водоймища повинно бути піщаним, вільним від мулу, водоростей, гострих каменів. Пляж і берег у місці купання повинні бути відлогими і мати рівний рельєф, добре інсольовані і мати захищені від вітру майданчики, обладнані навісами від сонця і пофарбованими тапчанами та лавами. Кількість місць на пляжі повинна становити 50% вміщуваності оздоровчого табору, а мінімальна площа на одну дитину – 4 кв.м. Санітарно-технічне обладнання території пляжу включає: кабіни для переодягання, вбиральні, каналізовані на відстані не менше 30 м від водоймища, і не менше 20 м від межі пляжу; при відсутності каналізації необхідний водонепроникний вигріб; душові кабіни та питні фонтанчики, які плануються з розрахунку: 1 кабіна для переодягання на 50 дітей, 1 душова кабіна – на 40 дітей, 1 унітаз у вбиральні – на 75 дітей, 1 питний фонтанчик (висота струменя 15 – 20 см) – на 100 дітей.

Паспорт пляжу, який був передбачений «Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України», який був затверджений наказом МНС України від 03.12.2001 № 272, наразі не видається, у зв’язку із втратою чинності цього наказу

Top