Панорама

Українці вже можуть замовити й оплатити виготовлення індивідуального номерного знака онлайн через «Електронний кабінет водія». Про це повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС. Отримати готовий номерний знак можна буде в найближчому відділенні «Нової пошти».

У майбутньому планується запуск повноцінної прозорої системи замовлення всіх державних номерних знаків через «Електронний кабінет водія». Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги». Доступ до е-кабінету здійснюється за допомогою цифрового підпису, BankID чи MobileID.

У розділі «Замовлення ІНЗ» потрібно підібрати індивідуальний номерний знак, перевіривши його унікальність і зовнішній вигляд. Якщо введений номер іще ніким не зайнятий, система автоматично розрахує вартість замовлення. На цьому етапі користувач може обрати один із двох можливих способів отримання ІНЗ: доставка у відділення «Нової пошти» або можливість самостійно забрати номери в Головному сервісному центрі МВС у Києві (безкоштовно).

Наступний етап – автоматичне формування заяви на отримання ІНЗ, яку користувач повинен підписати за допомогою власного кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Завершенням процесу отримання послуги є оплата ІНЗ. Вартість послуги доставки «Новою поштою» фіксована – 500 грн.

Індивідуальний номерний знак – номерний знак, який може бути виготовлений на індивідуальне замовлення власника транспортного засобу. За одним транспортним засобом може бути закріплений лише один ІНЗ, його можна замовити лише як додаток до, але не замість державного номерного знака, що видається власнику під час реєстрації транспортного засобу.

Після отримання ІНЗ власник зобов’язаний в 10-денний термін перереєструвати технічний засіб у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС. Під час перереєстрації у свідоцтво про реєстрацію вноситься примітка стосовно наявності ІНЗ

Top