Панорама

Здійснюючи будь-яку операцію з нерухомістю, варто перевірити інформацію про власника та об’єкт, який вас цікавить.

До таких ситуацій належать: договір купівлі-продажу, міни, дарування, спадковий договір, приватизація житла державної чи комунальної власності.

Нехтуючи можливістю такої перевірки, ви ризикуєте орендувати житло в людини, яка не є її власником, може виявитися, що на цю квартиру мають речові права треті особи.

Відтепер в Україні працює реєстр, за допомогою якого можна відстежувати інформацію про нерухомість. Якщо ви стали власником житла, можна підписатися на об’єкт і отримувати звістку про зміну інформації про нього. Це дасть можливість уникнути махінацій із нерухомістю. Для цього можна підписатися на розсилку в зручному месенджері, ввівши податковий номер (ІПН) власника чи код компанії.

У реєстрах є інформація лише про ті об’єкти нерухомості, які були придбані або зареєстровані за бажанням власників після 1 січня 2013 року. Якщо майно було зареєстроване раніше, доведеться просити паперові правовстановлюючі документи.

Як перевірити інформацію про нерухомість і підписатися на неї?

Додайте сервіс «Опендатабот» у месенджері.

Введіть податковий номер (ІПН) власника або код компанії.

Дізнайтеся про майно, яке йому належить.

Підпишіться на об’єкти цього власника.

Як отримати детальнішу інформацію про житло?

Ця інформація доступна у виписці з реєстру. Ця послуга коштує 23 гривні й доступна безпосередньо в боті. У виписці буде таке: 

повна інформація про об’єкт;

інформація про власника;

частки власності;

підстава виникнення права власності;

інформація про обтяження.  Наприклад, чи перебуває майно під заставою.

Щоб отримати витяг про нерухомість, треба також сплатити 23 гривні. У реєстрах є інформація лише про ті об’єкти нерухомості, які були придбані або зареєстровані за бажанням власників після 1 січня 2013 року. Якщо майно було зареєстроване раніше, вам доведеться просити паперові правовстановлюючі документи

Top