Панорама

На посаду прем’єр-міністра розглядається кандидатура заступника голови Офісу президента з економічних питань Олексія Гончарука. Про це він сказав у коментарі журналістам, відповідаючи на питання УНІАН.

Навчався Олексій Гончарук у середній школі  міста Городня Чернігівської області. У 2001 році вступив до Інституту права імені Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). Там він отримав ступінь магістра права. Потім Гончарук закінчив Академію державного управління при Президентові України та отримав ступінь доктора філософії права (кандитата наук). Є доцентом кафедри фінансового та банківського права Інституту права імені Володимира Великого.

Олексій Гончарук став заступником керівника Офісу президента у березні 2019 року. За даними ЗМІ, з Андрієм Богданом його познайомив співзасновник Monobank Дмитро Дубілет.

Гончарук працював у девелоперській фірмі “PRIOR-Invest”, за півроку звільнився. Невдовзі компанію викрили у незаконній схемі: “PRIOR-Invest” стала посередником у “терміновому” продажу землі з лісом першої категорії під селом Коцюбинське в Ірпінському районі у 2008 році. Також Гончарук працював керуючим у юридичній фірмі, що займалася інвестиціями.

Крім того, у 2009 році очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO), який йому допоміг заснувати Айварас Абромавичус. У 2014-му став першим номером у списку кандидатів від партії “Сили людей”, яка на парламентських виборах набрала 0,11%.
До свого призначення в Офіс президента Гончарук встиг попрацювати позаштатним радником екс-міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, якого називають креатурою олігарха-втікача Олександра Онищенка. Саме Шевченко намагався затвердити Гончарука на посаді голови Держслужби геології й надр, але через конфлікт із прем’єром Арсенієм Яценюком призначення не відбулося.
Після відставки міністра Гончарук не покинув урядову кар’єру і пішов у радники першого віце-прем’єр-міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва. За даними ЗМІ, з Кубівим його познайомив Абромавичус.

Уже на посаді заступника керівника Офісу Олексій Гончарук пообіцяв іпотеку під 12-13% річних, легалізацію грального бізнесу і відкриття ринку землі до 2020 року. Гончарук також був серед тих, хто виступив проти тези про можливий дефолт. Зокрема, закликав не будувати “екзотичні сценарії”, аби не відлякувати інвесторів

Top