Панорама

Члени виконкому чернігівської ради прийняли рішення  про обмеження годин роботи нічних закладів у центрі міста. На це вплинула велика кількість скарг від мешканців навколишніх будинків. 

Рішення стосується караоке – клубу «Бурштинова кішка» («Янтарна кошка»), бару «113 Party Bar», пабу «Rasty Amber», ресторану «Бібліотека» (усі вони – в одній будівлі по пр. Миру, 19), а також закладів ресторанного господарства на першому поверсі житлового будинку по проспекту Миру, 17: «Бургерна», «Махно», «Барматільда», йдеться на сайті міської ради.  

Заклади, які розташовані у окремій будівлі (пр. Миру, 19 – колишній магазин «Янтар») відтепер працюватимуть до 24.00. Тим, що на першому поверсі житлового будинку пр. Миру, 17, дозволили працювати тільки до 23.00. Окрім того, усі вони з 22.00 повинні забезпечувати у своїх приміщеннях дотримання тиші. До цього «Бурштинова кішка» і «113 Party Bar» мали право працювати до 6 години ранку, «Rasty Amber» – до 1-ї години ночі.

У поліції повідомили, що за минулий рік вони отримали понад 200 викликів пов’язаних з роботою цих розважальних закладів.   Також зросла кількість правопорушень, які є більш серйозними – таких, як тілесні ушкодження та бійки. У листі керівник патрульної поліції вказує, що вважає дозвіл на нічну роботу цих закладів недоцільним. Тобто скарги мешканців підтверджуються.

Міський голова Владислав Атрошенко таке рішення прокоментував так: 

“Якщо будуть продовжуватися скарги, сумна статистика викликів поліції, бійки, шум і тому подібне, то зменшимо час іще. Ми дуже зважено намагалися підходити до цього рішення, тому що все-таки хочемо, щоб ця ділянка міста була привабливою для туристів, для всіх відпочиваючих. І робота до 23 години – це компроміс. 24 година – це вже поза компромісом, але враховане окреме приміщення. Таким чином ми хочемо знайти баланс між інтересами відпочиваючих, інтересами підприємців і мешканцями цих будинків. Хоча, в принципі, світова практика така, що перспектива центральних районів – хостели й тому подібне. І кудись подітися від цієї ситуації та закрити місто, заборонити роботу відповідних закладів – нерозумно, бо тоді місто втратить. Баланс тут шукати складно, але ми намагаємося. Просимо власників дотримуватися графіків роботи, а після 22 години – тиші й поваги до мешканців мікрорайону.  А як бути далі – час покаже”

Top