Панорама

7 вересня, у п’ятницю, о 15.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкриється виставка творів Леоніда Могучова «Спадщина».

Про це йдеться на їх офіційному сайті.

40 картин відомого майстра прибудуть з Києва. Виставка буде експонуватися в Чернігові кілька тижнів, потім вона знову повернеться до столиці України, а далі – вирушить у міжнародну подорож.

Леонід Борисович Могучов народився 24 квітня 1925 року 10-ою дитиною в багатодітній родині працівників Чернігівського драматичного театру.

Здібності Леоніда до малювання батьки помітили в ранньому дитинстві і віддали хлопчика на навчання театральному художнику Василю Бєляєву. З дитячих років майбутній художник почав робити замальовки, основною темою яких стало рідне місто Чернігів, його архітектура.

Здобути професійну освіту художника Леоніду завадила війна. Він бачив, як фашисти бомбили Чернігів, як безжально знищувалися церкви, будинки.

Після звільнення міста 18-річним юнаком 1 вересня 1943 року, Леонід Борисович, вступив до лав Червоної армії.

У 1951 році закінчив Центральну військово-морську школу в місті Хімки. У 1953-му перший курс Одеського художнього училища, але через матеріальну скруту залишив навчання і повернувся в рідний Чернігів.

Займався художнім оформленням, ілюстрацією книг.

18 років керував образотворчою студією при Чернігівському будинку піонерів та школярів. Очолював морський клуб ДОСААФ, вів секцію вітрильників, передаючи чернігівським хлопчакам навички і досвід професійного моряка.

З творчістю талановитого художника-аквареліста вперше глядачі ознайомилися в 1953 році.

Останні роки життя відомий художник-аквареліст, інвалід, ветеран Другої світової війни, Почесний член Асоціації художників-акварелістів Канади і США, доживав у рідному місті.

Помер 8 травня 2014 року. Похований у Чернігові на міському кладовищі.

Картини Леоніда Борисовича Могучова зберігаються в музеях України, приватних колекціях Канади, США, Великобританії, України, Росії, Європи і Білорусії

Top