Панорама

Українським працівникам 45-ю статтею Конституції України гарантовані щорічні оплачувані відпустки. При цьому часто робітники мають право на додаткові дні для відпочинку, про які навіть не здогадуються.

Часто наші роботодавці вводять в оману працівників стосовно невикористаних ними відпусток.

Як твердять юристи, невикористана відпустка не згорає і повинна бути компенсована грошима за всі дні, які накопичилися.

Закон дозволяє використовувати накопичені дні протягом наступних 12 місяців. Знавці законів додають, що невикористану відпустку роботодавець може компенсувати грошима. Причому така компенсація не має терміну давності. Тобто, коли співробітник із року в рік не бере відпустку, ці дні не згорають, а накопичуються. При звільненні підприємству доведеться виплатити всю суму відпускних, виходячи з останньої актуальної для розрахунку зарплати – додають експерти.

Чимало українців мають право на додаткові дні до оплачуваної відпустки.

Наприклад:

1) щорічну додаткову відпустку за роботу в шкідливих і важких умовах праці;

2) щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, наприклад, за ненормований робочий день, за роботу за комп’ютером;

3) додаткові дні за вислугу років держслужбовцям та інші.

Утім, якщо ви претендуєте на кілька додаткових відпусток, вибрати доведеться лише один варіант. Наприклад, робота з комп’ютером (більше 50% від робочого дня) дає змогу подовжити відпустку на 4 дні.

Про виклик із відпустки варто знати, що повернути з відпустки людину можна тільки з її доброї волі й тільки для усунення надзвичайних ситуацій

Top