Панорама

Близько 32 тисяч тонн забруднюючих речовин потрапило торік у повітря від підприємств області. Це на 15% менше, ніж було в 2016 році.

Головне управління статистики в Чернігівській області повідомляє: викиди речовин, що належать до парникових газів, становили: метану – 10 тис. т, оксиду азоту – 29 т. Крім того, в атмосферне повітря потрапило 1,6 млн т діоксиду вуглецю – основного парникового газу, який впливає на зміну клімату (минулого року на 4% менше).

На один квадратний кілометр території області в середньому потрапила майже тонна шкідливих речовин. Найбільшого навантаження зазнали міста обласного значення, де викиди на квадратний кілометр території перевищили середній рівень по області: в Чернігові – у 168 разів, Ніжині – у 23 рази, Прилуках – у 17 разів, Новгороді-Сіверському – у 12 разів.

Для охорони атмосферного повітря від забруднення у 2017 році підприємства області здійснили 10 заходів, що сприяли зменшенню шкідливих викидів на 17 тонн.

КЕП «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова», незважаючи на 1,3 млн грн капіталовкладень на охорону атмосферного повітря і зменшення на третину викидів забруднюючих речовин, залишається основним забруднювачем регіону. Обсяги викидів у повітря цього підприємства становлять 35% в обсязі викидів області.

У 2017 році в області утворилося 733 тис. тонн відходів: 74% – на підприємствах, решта – у домогосподарствах. Частка відходів ІV класу небезпеки – 99,9%. Найбільшу питому вагу становили відходи рослинного походження (майже третину).

Протягом року утилізовано, оброблено (перероблено) 168 тис. тонн відходів, спалено для отримання енергії 12 тис. тонн. На початок 2018-го у відведених місцях чи об’єктах накопичено більше 11 млн тонн відходів, із них 82% – у Чернігові

Top