Панорама

16% українських школярів не склали ЗНО з української мови та літератури. Вони не подолали мінімальний поріг. Такі учні не зможуть брати участь у цьогорічній вступній кампанії. У 2018 року таких учасників ЗНО було 14,5%, у 2017 – 7,5%. Кількість учасників ЗНО, які не складають його, щороку зростає. Про це повідомляє Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук. 

Що стосується математики, то цього року її не склали – 18%, минулого – 19%.

“Цього разу, як і щороку, після оприлюднення результатів ЗНО в суспільстві розгортається дискусія. Лунають тези про “занадто складні завдання”, “несправедливе оцінювання” та “експерименти над випускниками”. Щоразу є й ті, хто хапаються за голову і бідкаються, що із року в рік зі шкіл випускаються все слабші учні.

Але передусім результати тестування є маркером якості освіти і свідченням того, що її потрібно покращувати та робити більш сучасною. І це ключове, на чому варто фокусуватися, аналізуючи показники ЗНО”, – зауважила Уляна Супрун. – Випускники шкіл, студенти та їхні батьки мають вимагати якісної освіти, якщо вони дійсно зацікавлені в тому, щоб бути конкурентоздатними на ринку праці та працювати на одному рівні зі своїми колегами з розвинених країн”

Top