Панорама

На скільки «Облтеплокомуненерго» та «Чернігівська ТЕЦ» знизять ціну на опалення та гарячу воду, керівники підприємств Віктор Геращенко та Олексій Щербина поки не знають, повідомляє UA:Чернігів.

24-го грудня Кабмін постановив внести зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Згідно з проектом постанови, теплопостачальні компанії можуть перерахувати тарифи і знизити їх до 30%. Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав, це пов’язано зі зменшенням ціни на газ.

У Чернігівській облдержадміністрації обговорили проєкт постанови Кабінету Міністрів України, який передбачає перерахунок ціни на тепло та гарячу воду.

«З початку опалювального сезону 2019-2020 рр. для підприємств теплопостачання ціна природного газу, порівняно з діючими тарифами, знизилась. А саме з 7482 гривень до 5132 гривень за 1000 метрів кубічних, що нижче на 31%. В умовах запровадження ринку природного газу його вартість для теплопостачальних підприємств буде змінюватися щомісяця», – зазначає голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

Через це 24-го грудня Кабінет Міністрів постановив перерахувати тарифи на тепло та гарячу воду. У проекті постанови йдеться, що підприємства можуть робити перерахунок щомісяця, починаючи з січня наступного року. За жовтень-грудень цього року перерахунок зроблять у квітні. Так, теплопостачальні компанії можуть знизити тарифи до 30%. Про це 24 грудня сказав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Людина може в своїй платіжці отримати цифру на 300-400 гривень менше. Це дуже відчутно, це те, заради чого точно потрібно напрягтися і добре попрацювати. Знайти таку можливість. Ми, на рівні уряду, готові, у нас є робоча група спеціальна, готові консультувати кожного, кожну міську раду, кожну громаду».

Тимчасово виконуючий обов’язки директора «Чернігівської ТЕЦ» Олексій Щербина каже, для них ціна на газ на 3 місяці наступного року підвищиться.

«З січня для ОТКЕ і для нашого підприємства, для всіх теплопостачальних компаній ціна піднімається. Якщо на сьогодні тіло газу складає для нас близько 4200 з копійками – це вартість газу без ПДВ, то з 1 січня цей самий газ коштує 5500».

На скільки знизять тариф на тепло та гарячу воду, голова правління «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко поки не знає.

«Скільки буде споживання природного газу до кінця цього місяця, тому що коригуванню підлягає грудень. Ми будемо дивитися по всім структурам, мабуть, і звертатися до Національної комісії за роз’ясненнями. Ми будемо дивитись, рахувати і потім десь після свят, тому що рахунки будуть виставлятись 10-15 січня. Після свят ми надамо повну інформацію. Думаю, 8-9 січня».

Економіст Олег Пендзин каже: вимога Кабміну переглянути тарифи обґрунтована ринковою ціною на газ.

«Це не є популізм. Я просто не розумію, чого вони так довго не робили. Тепла зима ж не тільки у нас, тепла зима і в Європі. І як наслідок ціна на газ імпортний пішла вниз – не так швидко росте, як комусь би хотілося. І як наслідок на сьогоднішній момент ціна газу для підприємств ОТКЕ, яка була встановлена ще за часів Гройсмана, становить порядку 7600 за тисячу метрів кубічних, а на біржі вона 5200-5300»

Top