Панорама

Заступник голови фракції “Блок Петра Порошенка” Сергій Березенко розповів, що головним досягненням є приняття освітньої та медичної реформи.

Про це він розповів в інтерв’ю “Прямому”.

– Як ви ділите важливі ухвалені рішення та які невдачі на вашу думку головні?

Одним з головних досягнень скликання цієї Ради це та славнозвісна осінь реформ, яку ми мали в 2017 році і там були прийняті важливі реформи такі, як освітня реформа та медична реформа. Власне, зараз ми займаємось реалізацією положень цих законів в тому числі, і в регіонах. Чернігів це мій рідний край, це округ на якому я був обраний народним депутатом, тому природньо, що сьогодні я тут. Ми сьогодні дивимось результати освітньої реформи.

Велика подяка Марині Анатоліївні Порошенко, яка взяла на себе тягар забезпечення інклюзивної освіти в Україні. На сьогодні фонд Марини Порошенко реалізовує по всій країні імплементацію положень того закону. Це означає, що тепер діти з особливими потребами не залишаються вдома, а мають змогу навчатись вдома.

Що це дало для Чернігівщини? Всього тільки за один рік кожна четверта школа в місті і кожна п’ята школа в області мають інклюзивні класи, медіатеки, ресурсні кімнати. Було запропоновано створення минулого року 16-ти інклюзивно-ресурсних центрів, які б забезпечили, можливість підготовки цих дітей, які на сьогодні перебувають дома, потрапити до школи. Так от 11 вже створено, тобто 75 % всієї необхідно реалізовано тільки за перший рік. І це відбувається по всій країні.

Безумовно ця Верховна Рада запам’ятається тим, що була прийнята освітня реформа. Освітня реформа дає можливість не забути про діток, про українців з особливими потребами. Ну і, безумовно, рідна для мене медична реформа, автором якої я, також, є. Це імплементація першої частини реалізації медичної реформи первинної ланки. На сьогодні це унікальна цифра, за рік ми отримали 20 мільйонів людей, які підписали декларацію з сімейним лікарем. Це означає, що на сьогодні пацієнтам будуть надавати первинну медичну допомогу лікарі, які будуть отримувати гідну заробітну плату.

Чернігів також підписався в другу хвилю і з 5 жовтня всі відділеня поліклініки та амбулаторії міста Чернігова, всі сімейні лікарі, терапевти і педіатри працюють за такою системою. Це означає, що підписавши декларацію мінімум з 1500 паціентів кожен лікар буде отримати зарплату від 15 тисяч гривень. Це як мінімум тричі, то і в три з половиною рази більше ніж було до того. Це абсолютно дієві реформи. Коли вони запрацюють на повну, ми побачимо, як зміниться життя українців.

– На, Вашу, думку, які питання будуть пріоритетними на сесійному тижні?

Безумовно, це обговорення бюджету. Сьогодні Верховна Рада сформулювала всі свої пропозиції, через бюджетний комітет передала на поле уряду. Уряд зараз буде реагувати на ті зміни, які були внесені. Ми свої пропозиції зробили і в тому числі, як фракція. В першому читанні підтримано нашу ініціативу додати на бюджет охорони здоров’я додаткові 817 мільйонів. На такі необхідні питання, як дитяча онкологія, онкогематологія, доросла онкологія, гемодіаліз, відповідні інсуліни для хворих на цукровий діабет. Це все було враховано, як додаткова потреба. Власне, навколо бюджетних питань будуть розгортатись найбільші дискусії.

Не виключаю розгляд питань пов’язаних з зняттям депутатської недоторканості. Нагадую, що ініціатива президента і закон внесений президентом, був підтриманий конституційним судом і відповідно таке питання також може виникнути. Більше дізнаємось після погоджувальної ради, яка відбудеться через півтора тижні.

– Нагадаю своє перше питання, про свої досягнення та важливі ухваленні рішення ви вже сказали. А, як щодо недопрацювань та невдач?

Мені здається, що найбільшою невдачею цього парламенту є популізм та дуже багато законів, які вносяться в зал, вони абсолютно не потрібні, вони абсолютно не прораховані. Нам доводиться розглядати закони, які популяризують ту чи іншу політичну силу. Парламент має бути свідомий тому, що він живе в скрутні часи, бюджет абсолютно обмежений. Ми живемо в умовах війни з Російською Федерацією, тому кожне рішення повинне бути виваженим. Популізм це найбільший біч нашого часу. А щодо досягнень їх є багато, ми будемо перераховувати їх, якщо запросите в студію, то більш детальніше вам це розкажу

Top