Панорама

ЦЕЙ КАЛЕНДАР НА 2019 РІК ДОПОМОЖЕ БУТИ В КУРСІ ВСІХ НАЙВАЖЛИВІШИХ ПОДІЙ. ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ СВЯТ, А ТАКОЖ ПОСТІВ, ЯКІ НЕ МОЖНА ПРОПУСКАТИ.

ДВАНАДЕСЯТІ СВЯТА

7 січня – Різдво Христове. Це світле й радісне свято, тому що Пресвята Богородиця явила світові Спасителя.

19 січня – Хрещення Господнє. Це свято називається і Богоявленням, і Водохрещем, і Йорданом. Воно присвячене подіям, що сталися біля річки Йордан. Іоанн Хреститель здійснив таїнство хрещення Христа, освятивши тим самим усі води на Землі й зробивши пророцтво. Це день, коли Спаситель явив свою божественну суть.

15 лютого – Стрітення Господнє. Марія принесла сорокаденне немовля Ісуса Христа в храм для здійснення давнього обряду посвячення у віру. Це була перша зустріч світу з немовлям-месією. Тому свято і назване «зустріччю», тобто Стрітенням.

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Ангел Господній прийшов до Діви Марії, щоб повідомити про те, що вона стане матір’ю Спасителя всього людського роду.

21 квітня – Вхід Господній в Єрусалим, Вербна неділя. Це перехідне свято, тобто дата його змінюється з року в рік. У цей день Ісус Христос увійшов до Єрусалима. Це початок страсного тижня, завершальної стадії Великого посту.

6 червня – Вознесіння Господнє. Ще одне перехідне свято. Воно присвячене завершенню земного життя Христа. Це сороковий день після Великодня. Згідно з переказами, саме на сороковий день душа будь-якого померлого відправляється на небеса.

16 червня – День святої Трійці, П’ятидесятниця. День присвячений Отцю, Сину і Святому Духу, єдиній Трійці, яка уособлює три божественних початки.

19 серпня – Преображення Господнє. Свято відповідає подіям на горі Фавор. Ісус Христос узяв із собою Петра, Якова та Івана, щоб помолитися. Ті побачили яскраве світло і двох пророків – Мойсея та Іллю. Це був день великої радості.

28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці. Успіння – день, присвячений переходу Богородиці в інший світ. Відповідно до святого писання, Ісус Христос забрав її тіло і душу на небеса.

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці. Різдво Богородиці – це основа основ. Це найперше після Новоліття свято, яке нагадує про те, що роль матері велика і завжди стоїть біля самих витоків життя будьякої людини.

27 вересня – Воздвиження Хреста Господнього. Присвячене знайденню хреста, на якому був розп’ятий Ісус. Далі на цьому місці був побудований храм Воскресіння Христового.

4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Батьки Богородиці – Іоаким і Анна – привели Марію до храму, коли їй було три роки. Її забрав священик, якому явився Святий Дух і сказав, що дівчинці судилося народити Месію. Найголовніше та найсвітліше свято церковного календаря – Великдень. У 2019-му Великдень буде 28 квітня. Це день, коли Христос воскрес із мертвих після розп’яття на хресті. Цим днем завершується Великий піст і починається велике свято.

ВЕЛИКІ СВЯТА

14 січня – Обрізання Господнє. У євреїв було заведено робити обрізання для того, щоб доводити, що людина є істинною і справжньою. Саме при обрізанні Месія отримав своє ім’я – Ісус Христос.

7 липня – Різдво Іоанна Хрестителя (Предтечі). Іоанн Предтеча – це той самий пророк, якому судилося провести обряд хрещення Христа, коли тому виповнилося 33 роки.

12 липня – день святих апостолів Петра і Павла. Петру і Павлу судилося першими піти за Христом. Це найвідданіші його учні.

11 вересня – Усікновення глави Іоанна Хрестителя (Предтечі). Іоанн Хреститель був страчений за наказом дружини царя Ірода – Іродіади. Його смерть згадується по-особливому.

14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці. Свято Покрова – це особливий день, у який згадується чудесне явлення Богородиці громадянам Константинополя, які волали до небес про допомогу.

КАЛЕНДАР ПОСТІВ НА 2019 РІК

Найважливіші багатоденні пости: 11 березня – 27 квітня – Великий піст. Головний піст року, який передує Великодню. Це найдовший і найсуворіший піст року, він триває 48 днів.

24 червня – 11 липня – Петрів піст. Присвячений Петру і Павлу – першим і найвідданішим учням Христа. Довжина поста змінюється з року в рік і може становити від 8 до 42 днів.

14-27 серпня – Успенський піст. Цей піст завжди починається і закінчується в один і той же день. Він триває два тижні та передує святу Успіння Богородиці.

28 листопада 2019 року – 6 січня 2020 року – Різдвяний піст. Передує святу Різдва Христового. За суворістю відповідає Петрову посту.

ЦЕРКОВНІ ОДНОДЕННІ ПОСТИ

Середа і п’ятниця протягом усього року, за винятком суцільних седмиць і святок: 7-17 січня – Святки. 17-23 лютого – тиждень митаря і фарисея.

4-10 березня – Масляний тиждень.

28 квітня-4 травня – Світлий Пасхальний тиждень.

16-22 червня – Троїцький тиждень.

18 січня – Водохресний святвечір. День перед Хрещенням Христа.

11 вересня – Усікновення глави Іоанна Предтечі. Це скорботний день, у який дотримується піст в обов’язковому порядку.

27 вересня – Воздвиження Хреста Господнього.

Top