Панорама

Всебічний розвиток дитини, заняття в різноманітних гуртках і спортивних секціях можуть обходитися батькам у чималу суму. Саме тому Кабінет Міністрів України вирішив компенсувати частину витрат на розвиток дітей – відповідна програма запрацювала з початку цього року.

Батьки мають право на податкові пільги на гуртки, дитячі садки та інші програми навчання. Згідно з урядовим проектом, за рахунок бюджету буде компенсовано 18% витрат у вигляді частково оплаченого в наступному році податку на дохід фізичних осіб. Тож із батьків дітей, які відвідують гуртки, не будуть стягувати певну суму із зарплати у вигляді податків.

ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ?

Передусім доведеться підготувати відповідні документи, що підтверджують доходи сім’ї та витрати на освіту дітей.

«Необхідно щомісяця збирати квитанції про оплату послуг того персоналу, який учить дитину в гуртку. Крім того, у роботодавця на кінець року потрібно взяти довідку про ваші доходи, які повинні бути підраховані за місцем роботи. Також до Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації потрібно подати податкову декларацію», – повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

Батькам, які розраховують на компенсацію своїх витрат на освіту дітей, необхідно буде зібрати пакет документів, до якого входять: копія паспорта, копія ідентифікаційного номера, копія довідки про доходи за формою № 3, копія договору з навчальним закладом, копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання, оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), податкова декларація про майновий стан і доходи, заяву, у якій указані реквізити рахунку для перерахування відшкодування. Із цими документами батькам потрібно звернутися до відділення Фіскальної служби за місцем проживання.

Ресурси мають бути повернуті протягом 60 днів із моменту подання документів. Але варто пам’ятати, що приватні заклади, у яких дитина відвідує освітні чи спортивні заняття, повинні мати відповідну акредитацію від Міністерства освіти. Тільки тоді батьки зможуть претендувати на знижку.

Варто також нагадати, що тепер сім’я з дитиною не старше трьох років може отримувати 1626 гривень щомісяця на оплату послуг няні. Нещодавно уряд затвердив порядок відшкодування коштів за програмою «Муніципальна няня».

ДОДАТКОВА ДОПОМОГА БАГАТОДІТНИМ

Із 1 квітня багатодітним сім’ям виплачуватимуть додаткову допомогу. Відповідне рішення 13 березня ухвалив Кабмін. Як пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева, кожна сім’я отримає щомісячну допомогу на третю і наступних дітей до 6 років у розмірі прожиткового мінімуму.

«Розмір виплати з 1 квітня 2019 року становить 1626 гривень на місяць на одну дитину. Із 1 липня 2019 року – 1699 гривень на дитину, із 1 грудня 2019 року – 1779 гривень», – зазначив Рева.

За даними Міністерства соціальної політики, станом на 1 лютого в Україні проживає 333187 багатодітних сімей, які мають1151280 дітей

Top