Панорама

ЦЬОГО РОКУ АВТОМАТИЧНЕ ПЕРЕПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ СТОСУВАТИМЕТЬСЯ ТРЬОХ МІЛЬЙОНІВ ДОМОГОСПОДАРСТВ. РЕШТІ ПОТРІБНО БУДЕ ПОВТОРНО ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ТА ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ.

Готівкова субсидія буде призначена тим сім’ям, у яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги, а боржники будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та «Укрпошту», ті, хто ще не на пенсії, – через «Ощадбанк».

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3–4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019–2020 років – на основі доходів 1–2 кварталів 2019 року.

Повторно із заявою та декларацією про доходи в травні до управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися таким п’ятьом категоріям населення:

1. орендарям житла;

2. внутрішньо переміщеним особам;

3. сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично тим, хто проживає в помешканні;

4. тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

5. сім’ям, у яких відбулися зміни в складі сім’ї протягом останнього року.

Крім того, Кабінет Міністрів України збільшив субсидії фермерським господарствам – відтепер вони зможуть одноразово отримати від держави бюджетну субсидію в розмірі 3000 гривень за кожен гектар, однак не більше 60 тисяч гривень на одне господарство. Бюджетні кошти надійдуть на рахунок, відкритий в уповноваженому банку. Для отримання виплати фермерам слід особисто подати заявку і документи в регіональні відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств

Top