Панорама

У ЧЕРНІГОВІ ІІ МІСЬКИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ «КРЕАТИВНЕ МІСТО» НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО ЗАВЕРШЕННЯ. КОНКУРСНА КОМІСІЯ ВИЗНАЧИЛАСЯ З ФІНАЛІСТАМИ. НИМИ СТАЛИ ЧОТИРИ ІДЕЇ ВІД МІСЬКИХ АКТИВІСТІВ І ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ: «ROOTS & SHOOTS» – ПЕРШИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ГОРОД, «UKRAINE SMART CITY» – МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ДЛЯ ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО МІСЬКІ ПРОБЛЕМИ, ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «САНИЧ» ПАМ’ЯТІ ОЛЕКСАНДРА НОРОВА І ТВОРЧА ІНІЦІАТИВА «ТЕАТРУ СВІТУ» – МОДЕРНЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ П’ЄСИ ВІЛЬЯМА ШЕКСПІРА «МАКБЕТ». ЦІ ПРОЕКТИ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ ОТРИМАЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ НА РЕАЛІЗАЦІЮ.

«Важко переоцінити значення таких проектів для розвитку міста, – говорить автор конкурсу і його натхненник народний депутат Сергій Березенко. – Становлення громади відбувається ось такими невеликими, але впевненими кроками. Кожен реалізований проект – це сигнал людям: мрійте – дійте. І автори креативних ідей, і вболівальники, що голосують за них, розуміють: їхній голос важливий! Цей конкурс – можливість для чернігівців розвивати своє місто, робити його кращим, зручнішим, естетичнішим. Мені приємно, що на друге «Креативне місто» надійшло безліч дійсно якісних і перспективних ідей».

15 травня на сайті газети «Панорама» підбили остаточні підсумки голосування, і найбільшу кількість голосів отримали такі конкурсанти:  міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Санич» – 471 голос; проект «Smart Citizen» (спритний громадянин) – 437 голосів;  постановка вистави Вільяма Шекспіра «Макбет» – 249 голосів; «Roots/Shoots» – перший громадський город – 182 голоси. Для кожної ідеї передбачене фінансування в розмірі 30 тисяч гривень. Тож давайте познайомимося з нашими переможцями ближче. Почнемо з лідера – фестивалю «Санич».

ЧЕРНІГОВУ – ПОБІЛЬШЕ ФЕСТІВ, ТВОРЧИХ І РІЗНИХ

Ідею створити захід, присвячений пам’яті видатного чернігівця, почесного громадянина міста, педагога, журналіста, поета, барда і художнього керівника аматорського театру «Ілюмінатор» Олександра Олександровича Норова, подала громадська організація «Творчо-спортивне об’єднання «ШиКо».

За визначенням авторів ідеї, фест буде тривалим у часі і насиченим на події. Він триватиме три місяці (лютий, березень, квітень, підготовка й проведення – 27–29 квітня), перший місяць присвячується роботі креативного журі, відбору учасників і розробці символіки заходу.

Другий – організації майстер-класів, роботі творчих майстерень, різноманітним виставкам і зустрічам із митцями, третій – вистави, церемонія нагородження. Самі автори ідеї бачать її актуальність у тому, що в столицях країн Європи щороку відбувається по кількадесят теа т р а л ь н и х фестивалів, а в Чернігові постійно діє лише один щорічний міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Норов».

Без фестивального руху розвиток театрального процесу не відбувається, мистецтво консервується і відстає від світових надбань. Саме тому й потрібен творчий поштовх, щоб заохотити приїзд до нас туристів і пожвавити творчий рух у місті.

«РОЗУМНЕ МІСТО» – ЯК НА ДОЛОНІ

Проект «Smart City» – це розробка мобільного додатку чи порталу, який дасть змогу налагодити зв’язок і спілкування між міською владою і чернігівцями. Містянин бачить проблему, фіксує її на телефонну камеру, потім завантажує фото чи відео через додаток або портал, описує суть проблеми, обирає категорію та натискає «надіслати». Протягом 30 секунд проблема/звернення потрапляє до кабінету виконавця, який у свою чергу має протягом 3 годин поставити в системі статус вирішення проблеми та обрати час виконання.

Для поліпшення якості виконання чи контролю за процесом виконання активісти також можуть залучати громадськість до співпраці через інструмент «Smart Citizen». Автором цієї ідеї стала громадська організація «Активне суспільство України».

«МАКБЕТ» ЗІ СПЕЦЕФЕКТАМИ

Актор і просто креативна людина, тогорічний фіналіст «Креативного міста» Микола Бичук знову пробує свої сили в творчих заявках. Виходить успішно. Цього разу він пропонує зробити сучасну постановку класичної вистави за твором англійського драматурга Шекспіра «Макбет».

Митець обіцяє – буде не нудно.

У виставі планується комп’ютерна графіка, яка буде відображати трьох відьом, що взаємодіють із персонажами і впливають на хід історії. Спецефекти передаватимуть стан персонажів і загострюватимуть акценти. До того ж графіку розроблять спеціально для вистави, і зробить це професійна команда, яка спеціалізується на візуальному малюнку.

Простором для вистави обрана камерна сцена – фойє театру.

«Цей крок ми робимо свідомо для того, аби показати, що театр – це не будівля, театр – це люди, які його створюють, – говорить Микола Бичук. – І театр може бути де завгодно. Таким чином, ми збільшуємо кількість можливостей для показу в інших театрах і на фестивалях. Хто наш глядач? Це молоді люди віком від 18 до 35 років, які прагнуть розвивати свій акторський потенціал, а також взяти участь у роботі психологічного театру. Іншими бенефіціарами проекту є «споживачі» творчого доробку, продукованого творчою ініціативою «Театр світу», серед яких можуть бути як молодь, так і люди старшого віку».

ДЕ БУДУТЬ ПРИЩЕПЛЮВАТИ МІСТЯНАМ «ПРАВИЛЬНИЙ СМАК»?

У Чернігові також з’явиться свій муніципальний город. Таку незвичну ідею запропонувала громадська організація «Екомісто Чернігів», відома тим, що опікується парком «Березовий гай».

Навіщо на території міста висаджувати моркву й редиску? Автори ідеї вважають, що це необхідно для гуртування місцевої громади. До того ж облаштовувати город будуть не класично – посадили, полили, просапали, а з використанням екотехнологій, з організацією системи збору дощової води, автополиву, на ділянці планують виростити плодові дерева, кущі, багаторічні злакові трави тощо.

Ініціатори проекту Ольга Палькова-Свірчевська та Сергій Безбородько пояснюють: «На всіх етапах виконання проекту планується широке залучення місцевих мешканців і спеціалістів із міського фермерства до обговорення, планування і облаштування простору. Усі заходи будуть публічними й загальнодоступними. Протягом вересня-листопада 2018 року на території парку «Березовий гай» відбудеться низка подій, які сприятимуть підвищенню обізнаності містян із тематики міського фермерства, пермакультурного дизайну і сталого розвитку.

Спікерами будуть запрошені викладачі кафедри екології та охорони природи національного університету «Чернігівський коледж ім. Т.Г. Шевченка», представники громадської спілки «Пермакультура в Україні» зі Львова, громадської організації «Місцева економіка» з Києва».

Основні цілі громадського городу – надихати й навчати містян вирощуванню і споживанню здорової локальної їжі, сприяти формуванню правильного смаку, доносити розуміння практики садівництва.

Народний депутат Сергій Березенко вітає такі ініціативи і додає, що вражений великою різноманітністю цьогорічних проектів.

«Мені дуже приємно, що наш парк «Березовий гай» став не просто місцем для відпочинку цілого району, а ще й надихає людей на нові звершення, нові ідеї – тепер-от перетворити його на квітучий сад із муніципальним городом, – говорить народний депутат. – Чи подобається це мені? Ще й як! Бо парк виконує свою головну функцію – дає наснагу чернігівцям, перетворює їх із обивателів на активних, креативних людей, які бачать розвиток свого міста на 5, 10 і навіть більше років наперед. Також радує і те, що в Чернігові більшає технічних, мистецьких ідей, що місто з давньою історією не хоче «виїжджати» лише за рахунок історичного минулого, а хоче отримати і яскраві новітні сторінки. Театральний фест, модернова версія класичного «Макбета» – це все говорить про те, що Чернігів – не місто пенсіонерів, а живий, активний, творчий куточок України, наше «Креативне місто»

Top