Панорама

Вироком одного з районних судів області лікаря-анестезіолога визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього хворого – смерть новонародженого).

Про це йдеться на сайті Прокуратури Чернігівської області.

У 2016 році у пологове відділення однієї з районних лікарень госпіталізували  вагітну жінку. Лікарі вирішили завершити пологи шляхом проведення операції кесаревого розтину.

Породіллю оглянув  лікар-анестезіолог, який не врахував ступінь операційного ризику та не переконався у правильності вибору типу наркозу, одноосібно прийняв рішення про анестезіологічне забезпечення операції, що не відповідало клінічному стану жінки та порушувало вимоги клінічного протоколу з акушерської допомоги  «Кесарів розтин».

Як наслідок, після народження живого хлопчика у жінки констатовано зупинку серця, а через 33 хвилини – біологічну смерть.

Новонароджений прожив 1,5 місяці.

Вироком суду лікаря засуджено до 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади лікаря та займатися лікарською діяльністю строком на 2 роки

Top