Панорама

Літо – гаряча пора для ремонтів. Саме в цей час чернігівці приводять свої оселі до ладу, закуповують необхідні будматеріали. А як бути тим, у кого немає такої змоги? Причому не стільки фінансової, як фізичної. 71-річна пенсіонерка Ніна Григорівна Якімова вже десятки років нерухома. Проте колишній інженер із радіозаводу зберігає ясний розум і жагу до життя. Звісно, як і будь-яка людина, вона хоче жити в комфортних умовах, її родина якраз хотіла влаштувати бабусі сюрприз і зробити косметичний ремонт у її кімнаті. На жаль, із фінансами в них доволі сутужно, тому по допомогу звернулися до громадської приймальні народного депутата Максима Микитася.

«Моя мама вже 34 роки як втратила здатність ходити, це сталося внаслідок жахливої ДТП, – розповідає донька Ніни Григорівни Валентина Жукова. – По дорозі на Київ авто перекинулося в кювет, вона вилетіла крізь лобове скло, був пошкоджений шийний відділ хребта. Мама давно має інвалідність, але останнім часом стала пригнічена. Нам дуже хотілося її бодай чимось порадувати, підняти настрій. Людина вона активна, комунікабельна, намагається вірити в усе хороше. Тому і звернулися ми до приймальні. Це було десь півтора місяця тому. Для нас виявилося цілковитою несподіванкою, що на наше прохання так швидко відреагували».

Шпалери, клей, фарба – родині надали все потрібне для ремонту. Звісно, у глобальному сенсі це все невелика допомога, але літня жінка настільки розучилася вірити вітчизняним можновладцям. Куди тільки не зверталися – по ліки, консультації – скрізь тиша, розповідають близькі Ніни Григорівни. Винятком став лише Микитась. Новина про допомогу для родини виявилася приємною ще й тим, що тепер цю подію активно обговорюють у соцмережах усі знайомі. Тому, каже пані Валентина, вони перетворилися на зірок Фейсбуку.

«Фото ж виклали на сторінці приймальні в соцмережах, це з’явилося й у мене в новинній стрічці, – розповідає жінка. – А мої новини дивляться майже всі наші знайомі, на роботі теж говорять про це. Моя мама про це знає, передає свою вдячність Максиму Вікторовичу і бажає йому процвітання».

Тому тепер, коли літо закінчилося, період закруток теж добігає завершення, та й онуки повернулися з відпочинку, родина буде приступати до ремонту. До речі, щодо відпочинку – онука Ніни Григорівни цього літа завдяки Максиму Микитасю безкоштовно відпочила в Синьогорі в Карпатах, узимку на відпочинок їздив і старшенький онук.

Максим Микитась теж коментує цю історію: «Щоразу підкреслюю – завжди приємно допомагати саме активним людям. Ніна Григорівна, попри свій маломобільний стан, усе одно в душі лишається позитивною людиною, має свою активну позицію, вона є серцем родини Якимових-Жукових. І дуже приємно бути саме тим, хто допомагає цій людині не втратити віру в добро й виконувати її маленькі побажання».

Пані Валентина вже розпланувала, хто і що буде робити: діти фарбуватимуть або шпаклюватимуть, сама вона буде клеїти шпалери. А от бабуся зможе отримувати насолоду від самого процесу, бо немає нічого кращого за те, коли на власні очі можеш спостерігати, як твоя родина дбає про тебе

Top