Панорама

Онкологічна служба Чернігівщини  відзначила cвій 70-річний ювілей.

Про це повідомляє прес-служба онкологічного диспансеру.

З нагоди події 5 жовтня відбулись урочистості в обласному драмтеатрі. На початку заходу головний лікар онкологічного диспансеру Валерій Зуб розповів про історію медичного закладу, звернувся зі словами щирої подяки до корифеїв онкологічної праці, які вершили літопис онкодиспансеру.

Лікар-онколог зазначив, що рак займає друге місце у структурі смертності населення України після серцево-судинних захворювань і разом із ними визначає рівень здоров’я нації.

Одним із чисельних підрозділів у вирішенні актуальних проблем протиракової боротьби є онкологічна служба Чернігівщини. За довгі роки поступального розвитку й еволюції Чернігівський онкологічний диспансер став багатопрофільною спеціалізованою медичною організацією обласного рівня і на даний час є невід’ємною частиною онкологічної служби України –  здійснює свій відчутний внесок у спільну справу боротьби з онкологічними захворюваннями. За 70-річну історію його співробітниками врятовано безліч життів та внесено значну лепту у скарбницю вітчизняної медичної науки.

У межах урочистостей кращих працівників та  почесних ветеранів праці онкологічної служби регіону  за сумлінну працю, високий професіоналізм і вірність справі  відзначили подяками та відзнаками від голів Чернігівських обласної держадміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я та міського голови.

У межах святкувань  відбулася дводенна – 5 та 6 жовтня – медична конференція під назвою «Онкологія сьогодні: стратегія, напрями та пріоритети», яка зібрала майже 200 онкологів.

Слухацькій аудиторії було представлено близько 40 доповідей–напрацювань, які торкаються найактуальніших проблем онкології та методів організації онкологічної служби.

Відкрив конференцію завідувач кафедри онкології ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», доктор медичних наук Олексій Ковальов доповіддю «Комбінована терапія раку молочної залози на сучасному етапі».

Чернігівський обласний онкологічний диспансер представив свої напрацювання: «Досвід застосування технології зварювання живих тканин в онкохірургії» – заступник головного лікаря з медичної частини, к.м.н. Григорій Бардаков; «Досвід лапароскопічних операцій в онкогінекології» – завідувач гінекологічним відділенням, к.м.н.  Юрій Шень; «Проведення онкопластичних та реконструктивних операцій при раку молочної залози в умовах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру» – завідувач поліклінічного відділення Олександр Заїка; «Візуалізація сторожевих лімфовузлів при раку молочної залози» – завідувач мамологічноговідділення з реконструктивно-пластичною хірургією Сергій Поленков; «Використання біозварювальних технологій в онкогінекологічних хворих» – лікар-онкогінеколог гінекологічного відділення Олександр Зуб;  «Еволюція парадігм в онкохірургії шлунково-кишкового тракту» – хірург-онколог абдомінального відділення з урологічними ліжками, к.м.н. Сергій Балабушко

Top