Панорама

11 керівників чернігівських шкіл у новому році отримали  лист вді Управління освіти міста, що їх навчальні заклади залишаються без медсестер. Причина –  відсутність медичних працівників. Тож  заклади загальної середньої освіти №4, 6, 10, 13, 14, 17, 18, 20, 21, 24, 34 не будуть забезпечені медсестрами

По Україні шкільних медсестер ніде вже немає. Шкільне відділення змінює форму своєї роботи. Медсестри не будуть сидіти у школах. Щодо Чернігова, то велика кількість медсестер зараз вже звільнилася, інші хто залишилися – будуть працювати у поліклініці і виконувати свої посадові обов’язки. До речі, зараз багато і вакантних місць серед медсестер. Всього по місту у школах залишилося працювати чотири медсестри, інші звільнилися, – розповіла заступник головного лікаря з медичних питань дитячої поліклініки №1 Наталія Крючко, пише Gorod.cn. 

Вона також уточнила, що зі шкіл міста усю медичну документацію про учнів, а саме Форму 063 – карта профілактичних щеплень, вже передано лікарям, з якими підписано декларацію.

Якщо необхідно, медсестри будуть ходити до школи. Це буде лише частина їх роботи. Масових вакцинацій у школах не буде, – це порушення Закону. Усі щеплення будуть робиться у лікаря, з яким підписана декларація. Поступово усі медсестри, котрі ще працюють у школі, перейдуть працювати до поліклініки. Якщо з дитиною щось трапляється у навчальному закладі, вчитель повинен, дивлячись на ситуацію, повідомити батьків учня, зателефонувати медсестрі, яка прийде з поліклініки, або ж зателефонувати у «швидку». Медсестра немає права робити дитині якісь маніпуляції, давати медичні препарати. А от тиск чи температуру, так, звісно, може поміряти. Далі вона повинна викликати батьків чи викликати «швидку», а не давати йому якісь ліки, – наголосила Наталія Крючко.

Вона також зазначила, що аптечка має бути не лише в медичному кабінеті школи, а й у кожному класі. Про це повинні дбати директора шкіл, а не медичні працівники

Top