Панорама

У зв’язку з відкриттям сезону полювання на копитних  звірів Головне управління Держспоживслужби попереджає про зростання ризику занесення з дикої фауни в населені пункти області, у тому числі в господарства усіх форм власності, особливо небезпечних хвороб.

Зважаючи на складну епізоотичну ситуацію із захворюваністю на африканську чуму свиней, мисливці мають бути пильними, дотримуватись правил особистої гігієни, дезінфікувати транспортні засоби при відвідуванні мисливських угідь. Слід розуміти відповідальність щодо ймовірного занесення АЧС на територію підсобних господарств, де утримуються свині та інші тварини.

Відповідно до вимог Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на африканську чуму свиней досліджуються усі загиблі дикі кабани (враховуючи тварин, що загинули внаслідок ДТП), а також відстріляні під час полювання чи проведення будь-яких інших заходів. Відібрані проби (селезінка та інші матеріали) в обов’язковому порядку мають бути доставлені на дослідження до державних установ ветмедицини.

Згідно з п.2 ст.19 Закону України «Про ветеринарну медицину» користувачі мисливських та рибальських угідь повинні інформувати найближчого державного інспектора або лікаря про підозрілу (невластиву) поведінку тварин, випадки їхньої загибелі і чекати приїзду спеціалістів. Для своєчасного лабораторного виявлення, оперативного реагування на випадки АЧС і недопущення поширення цього небезпечного захворювання на території Чернігівщини триває моніторинг африканської чуми свиней у дикій природі

Top