Панорама

Орієнтовно від 6 до 8 мільйонів гривень потрібно Чернігівському медичному центру сучасної онкології, щоб зарядити гама-терапевтичний апарат «АГАТ Р1», про це повідомляє UA: Чернігів з посиланням на виконувачку обов’язків завідувача відділення променевої терапії Наталія Шакун.

Через те, що цей апарат зараз не працює, онкохворим доводиться ставати в чергу до лінійного прискорювача і чекати на початок лікування близько місяця.

Виконувачка обов’язків завідувача відділення променевої терапії Наталія Шакун каже: всього на рік променевого лікування потребують близько двох тисяч пацієнтів з усієї області. Для цього у них є два апарати – гама-терапевтичний «АГАТ Р1» та лінійний прискорювач. Зараз працює лише другий.

“Він має свої технічні особливості, він не може прийняти такої великої кількості пацієнтів. Зараз у нас записано в черзі близько 30 людей, які очікували вже місяць. Зараз будуть братися ці люди, потім братимуться на сканування для планування лікування нові пацієнти і вони теж очікуватимуть, поки попередні не завершать”.

Наталія Шакун пояснює: гама-терапевтичний апарат потребує зарядки.

“Він зараз без джерел випромінювання. І на цьому апараті лікування хворих не можливо проводити. Якщо знайдуться кошти для закупівлі цих джерел випромінювання на кобальтовий апарат, тоді ми зможемо лікувати пацієнтів набагато більше. Це сума, якщо я не помиляюся, 6, 7 або 8 мільйонів гривень”.

Медичний центр сучасної онкології фінансується з бюджету області. За словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка, у листопаді до них зверталися з центру щодо грошей для апарату.

«Справа в тому, що в листопаді і грудні бюджет уже завершується, а не формується. І його треба виконати якісно. І знайти якісь кошти, тим більше декілька мільйонів, уже практично не можливо».

За словами Валерія Дудка, цю проблему слід вирішувати у першому кварталі наступного року.

«В тому бюджеті обласному, який буде розглядатися 18-го числа, передбачено повністю закриття всіх потреб та асигнувань до 1 квітня. Тобто на перший квартал. Після першого кварталу медичні заклади повинні перейти на фінансування із служби здоров’я».

Та для того, щоб вирішити цю проблему у першому кварталі, каже Валерій Дудко, треба обов’язково прийняти обласний бюджет

Top