Панорама

Більш ніж на чверть зменшилася захворюваність на туберкульоз серед неповнолітніх.

Про це говорили під час брифінгу в облдержадміністрації інформує їх прес-служба.

На понад 17 % знизилася смертність від цієї хвороби, кількість хворих з рецидивами зменшилася майже в 5 разів.

24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі. На Чернігівщині також відбулися інформаційні заходи, під час яких акцентувалася увага на проблематиці подолання цієї хвороби в області.

Діагностують недугу різними методами, зокрема мікробіологічними. Так, упродовж 2017 року зазначеним методом на Чернігівщині обстежено 3041 особу з підозрою на туберкульоз, виявлено – 113 хворих, або 3,7 %.

Стаціонарними і пересувними флюорографами в минулому році обстежено близько півмільйона мешканців області (98 % від підлягаючих обстеженню). При цьому виявлено 247 хворих на туберкульоз (48,6 % від усіх нових випадків ТБ).

За словами головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Миколи Дейкуна, на сьогодні на Чернігівщині проживає близько тисячі осіб, хворих на туберкульоз. Частина з них виліковується. Складнішою є ситуація з пацієнтами, у яких ця хвороба поєднується з ВІЛ-інфекцією.

Наразі в області функціонують 6 обласних спеціалізованих медичних закладів, які займаються лікуванням хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз і співпрацюють з цих питань. З липня всі ці заклади планують об’єднати в одну службу.

За словами Миколи Дейкуна, показник успішного лікування на стаціонарному етапі – 85 % для чутливого і 72 % для хіміорезистентного туберкульозу. Слабкою ланкою є контроль за прийомом ліків пацієнтами поза межами медичних закладів. Тому в області активно впроваджуються сучасні пацієнт–орієнтовані моделі амбулаторного лікування. Зокрема, медико-соціальний супровід хворих з чутливим (проліковано 85 осіб) і хіміорезистентним (проліковано 93 особи) туберкульозом, скайп-зв’язок (41 особа)

Top