Панорама

Бобри хазяйнують у людських дворах у Лосинівці Ніжинського району. Переселилися туди із сусідніх боліт, які всохли. Місцева жителька  нарахувала у ставку біля своєї хати 11 нір, хоча, зазвичай, в одній водоймі живе 3-4 сім’ї бобрів, повідомляє UA:Чернігів.

“Яблуню вони підгризли, і тепер по запчастинах туди всунули і оце там відгризають. Верхівка лишилась. Одні тільки свічки лишились від фруктових дерев. Груша почала тільки родить – знищили, з’їли” – каже жителька Лосинівки Тамара Савенко. 

Місцеві жителі рятують свої фруктові дерева від бобрів, обв’язуючи шифером та металевою сіткою. Кажуть, бобри приходили сюди і раніше, але шкоди не робили. Цьогоріч, після того, як згризли майже все біля ставка, попроривали нори у двори.

“Переходять з одного водоймища в інше. Ситуація непоодинока. Різко зменшується рівень води, і бобри шукають собі глибших місць. І дійшли до села. Дерева валять, щоб робити загати, щоб тримати воду. Води катастрофічно мало – нема в криницях води” – каже Володимир Боровик, єгер Ніжинського відділення Українського товариства мисливців і рибалок. 

Єдиний спосіб врятувати дерева від бобрів – обв’язувати їх міцними матеріалами. Методів боротьби із цими великими гризунами в Україні нині нема, каже голова Ніжинської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок.

“Полювання на них в Україні заборонене, і їх розводиться багато – будуть іти до людей і їсти дерева. З осені вони під воду собі запасають гілля, кору. Це такі тварини, що їм постійно треба щось їсти, тим паче, що ця зима у нас тепла. У них постійно ростуть різці, і їм треба постійно гризти. А відловити – нема методів, і нема куди пересадити. Канали всі пересохли”  – каже Олексій Могильов, голова Ніжинської організації Українського товариства мисливців і рибалок

Top